Najbardziej nieznane zakątki Indonezji

Wiele osób kojarzy Indonezję z kilkoma popularnymi pod względem turystycznym miejscami: Bali, świątyniami Prambanan i Borobudur, Kawa Ijen czy Wyspami Gili. Oczywiście, miejsca te są wspaniałe. Jednak Indonezja ma znacznie więcej do zaoferowania. Przecież mowa o archipelagu składającym się z kilkunastu tysięcy wysp!

Tanjung Puting
Tanjung Puting National Park jest rezerwatem biosfery UNESCO. Główny powód, aby odwiedzić tę część Kalimantanu, po indonezyjskiej stronie Borneo, stanowią orangutany. To jedno z ostatnich miejsc na świecie, w których można obserwować orangutany w ich naturalnym środowisku, pośród ogromnej różnorodności dzikiej przyrody. W Tanjung Puting można odbyć kilkudniową wyprawę w tradycyjnej drewnianej łodzi klotok po dżungli Borneo. Możemy podziwiać dziki las deszczowy. Piękny, nieskażony ludzką ręką, wolny od zapędów cywilizacji. 

Ternate
Ternate to wulkaniczna wyspa w archipelagu Moluki. Wcześniej znana, jako "Wyspa Przypraw", ze względu na bogactwo gałki muszkatołowej i goździków. Ternate pozostaje prawie w całości nietknięta ręką turystyki. Dziś Ternate jest doskonałym miejscem dla turystów ceniących odizolowane, spokojne plaże i szlaki turystyczne oraz zafascynowanych kulturą. W ciągu swych dziejów wyspa znajdowała się w rękach osadników z Hiszpanii, Holandii, Portugalii i Anglii. Nieustannie toczyły się o nią spory i wojny. Zarzewiem konfliktów był zawsze handel przyprawami. Miejscem wartym odwiedzenia jest z pewnością Pałac Sułtana. Można wspiąć się również na aktywny wulkan Gamalama, który góruje nad wyspą. Plaże Ternate są wyjątkowe ze względu na prawe całkowicie czarny kolor piasku, który jest efektem wulkanicznej przeszłości wyspy. 

Waikabubak
Waikabubak to miasto położone na wyspie Sumba. Odbywają się tu to coroczne festiwale. Najciekawszą atrakcją Waikabubak są megalityczne groby, które znajdują się na wzgórzu, położonym na zachód od głównej ulicy w Kampung Tarung. Groby są uważane za jedne z najświętszych obszarów duchowych na wyspie, a może i w całej Indonezji. Widok ze wzgórza jest niesamowity. Można stamtąd zobaczyć wioski i otaczające je pola ryżowe. W marcu odbywa się w mieście bardzo ciekawy festiwal koni Pasola w trakcie, którego jeźdźcy malują twarze, zdobią konie, a następnie rzucają drewnianymi włóczniami. To wyjątkowe wydarzenie pod względem kulturowym. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali