Niezapomniane wczasy w Brunei

Brunei to niewielkie  państwo znajdujące się w południowo-wschodniej części Azji. Jest  usytuowane na wyspie Borneo i graniczy z Malezją. Jest jednym z  najmniejszych państw świata, aczkolwiek nie oznacza to, że nie ma  szerokiej oferty skierowanej do turystów. To niezwykle ciekawe i  fascynujące państwo warto odwiedzić z wielu powodów. Jakie miejsca warto  zobaczyć?

Bendar Seri Begawan

Wycieczka do stolicy jest zdecydowanie obowiązkowym punktem podróży  każdego turysty, który odwiedza sułtanat Brunei. To urokliwe miasteczko  robi wrażenie od pierwszej chwili, choć jego początki były dosyć skromne  i niezbyt zachęcające. Miasto zostało założone w pierwszej połowie XVI  wieku jako holenderska osada i przez wiele stuleci stanowiło centrum  handlu niewolnikami. Ta sytuacja miała się zmieniać dopiero w XIX wieku.  Obecnie największym zabytkiem i jednocześnie atrakcją jest wspaniały  meczet Omara Ali Sajfuddiena. To przepiękna biała budowla z wieloma  pozłacanymi wieżyczkami i jedną wielką złotą kopułą. Trzeba dodać, że to  najstarszy meczet i jeden z najbardziej imponujących. Nie sposób sobie  wyobrazić krajobrazu stolicy bez tej architektonicznej perły. Będąc w  stolicy koniecznie trzeba wybrać się do Muzeum Regalii Królewskich.  Prosperuje od lat dziewięćdziesiątych i zostało oficjalnie otwarte przez  samego sułtana. Osoby poszukujące ustronnych i mniej zatłoczonych  miejsc powinny udać się do wspaniałego Taman Mahkota Jubli Emas. To  usytuowany nad rzeką przepięknie zaaranżowany park, w którym można  odpocząć, złapać nieco oddechu i upajać się pięknymi widokami. Park  został stworzony na cześć obecnego sułtana oraz z okazji Złotego  Jubileuszu wstąpienia na tron.

Kraj dla miłośników wodnych sportów

Nie sposób nie docenić tego państwa pod względem doskonałych warunków  dla entuzjastów nurkowania. Nic dziwnego w tym, że wielu amatorów tego  sportu każdego roku odwiedza Brunei. Oferta jednak jest skierowana  również do osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z  nurkowaniem i w tej materii podejmują pierwsze kroki. Dlaczego warto? W  Brunei będziemy mogli zobaczyć jedne z najpiękniejszych raf koralowych,  które w tej części świata są w stanie niemal idealnym. To również  okazja do tego, by zapoznać się z niezwykle ciekawymi gatunkami morskich  zwierząt. Co ciekawe, przy wybrzeżu znajdują się również wraki statków,  które z premedytacją nie są wyciągane od wielu lat. Dla miłośników  nurkowania są dodatkową atrakcją do eksplorowania. 

Park Narodowy Ulu Temburong

Park Narodowy Ulu Temburong to kolejne miejsce, które warto wziąć pod  uwagę podczas pobytu w Brunei. To jedno z niewielu miejsc na świecie, w  których można podziwiać dżunglę w jej naturalnym i nienaruszonym  stanie. Park znajduje się we wschodniej części Brunei i jest jedną z  największych atrakcji całego państwa. Warto dodać, że po jego terenie  można poruszać się przede wszystkim łodzią oraz niezwykle atrakcyjną  siatką mostów linowych zawieszonych na konkretnej wysokości.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali