Hipnotyzująca Kuba!

Marzą się wam nietypowe wczasy? Co powiecie na zapach cygara, smak rumy i energetyczną muzykę płynąca ulicami miast? Tak, pora obrać kierunek na Kubę, której mieszkańcy kołyszą się w rytm melodii Buena Vista Social Club. Wycieczka na Kubę to prawdziwa podróż w czasie, ponieważ w Hawanie zobaczycie stare, amerykańskie samochody i klimatyczne kamienice a wszystko okraszone atmosferą z początku XX w. Czeka was tu spacer ulicami kolonialnego Trynidadu, gdzie znajdziecie byłe rezydencje europejskich plantatorów. Zatrzymacie się w casas particulares, gdzie poczujecie prawdziwą, lokalną atmosferę i poznacie rodowitych Kubańczyków. Wybierzcie Planet Escape i przeżyjcie podroż życia!

Warto pamiętać, że Kuba to nie tylko stare uliczki. To również wspaniałe wczasy na plaży – cuba libre w Varadero, krystalicznie czysta woda wokół Cayo Largo oraz ekologiczny raj na Cayo Santa Maria. To właśnie tutaj czekają na was jedyne w swoim rodzaju wakacje pełne słońca i muzyki. Kuba jest na wyciągnięcie ręki z Planet Escape.

Jedyna w swoi rodzaju – Hawana
Pierwszy wieczór musicie koniecznie spędzić w lokalnym barze przy orzeźwiającym drinku, słuchając znakomitej kubańskiej muzyki na żywo. W tym fascynującym i pełnym życia mieście, które nie ma swojego odpowiednika na świecie spędzicie niezapomniane chwile. Zwiedzanie zakątków Hawany, smakowanie tutejszej kuchni, popijanie sławetnego rumu oraz wczuwanie się w klimat wszechobecnego upału i rozbrzmiewającej na ulicach energetycznej muzyki to coś, czego po prostu nie da się zapomnieć. Tutejsza życzliwość i temperament sprawiają, że w Hawanie chce się zostać na stałe. Jest to jednak miasto paradoksów. Otóż komunistyczna ikonografia, kruszejące kolonialne kamienice, plaże i karaibskie słońce mieszają się z autentycznymi knajpkami, w których aż po świt tańczy się przy rytmach salsy i rumby. Do najciekawszych atrakcji należy zatem samo życie ulicy, które stanowi najprawdziwszy teatr. Znajdziemy tu amerykańskie chevrolety z lat 50., sklepy rodem z komunizmu oraz palące cygara staruszki. Wszystko to przy akompaniamencie wszechobecnej muzyki a wokół targi z rękodziełem kubańskim, lokalne knajpki z tradycyjnym kubańskim jedzeniem oraz instytucje kulturalne prezentujące ciekawe wystawy o sztuce, kulturze i historii.

Cayo Santa Maria
Tutaj zapomnicie o codzienności, ponieważ będziecie podziwiać otaczającą was przyrodę i relaksować się błogo na pięknych plażach. Poza słodkim wakacyjnym lenistwem będziecie mieli mnóstwo możliwości spędzenia wolnego czasu. Czeka na was nurkowanie, snorkeling, romantyczne rejsy łodziami oraz korzystanie z licznych udogodnień infrastruktury turystycznej. Wieczorami proponujemy jednak kolację w nastrojowej restauracji z widokiem na bezkres oceanu lub popijanie rumu na odosobnionej plaży. Nic nie równa się kubańskim wieczorom! Już same długie spacery po okolicy pomogą w totalnej relaksacji, ponieważ otoczenie zauroczy was od razu i zdecydowanie zachęci do zgłębiania zakątków miasta z aparatem w dłoni.

Błogi odpoczynek w Varadero
Varadero należy najsłynniejszych kubańskich kurortów i to nie bez przyczyny. To miejsce to istny kawałek raju. Pierwsze, co zobaczycie w tym niezwykłym miejscu, to turkusowe wody Morza Karaibskiego leniwie obmywające plażę, której delikatny piasek w dotyku przypomina puszystą białą mąkę. Miasteczko oferuje przybyszom z Europy pogodę, o jakiej w Polsce możemy tylko pomarzyć, a przy tym wyjątkowe atrakcje w postaci sportów wodnych, które nie pozwolą się wam nudzić i urozmaicą kubański wylegiwanie się pod palemką.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali