Co trzeba wiedzieć przed podróżą do Indonezji?

Wielu ludzi słyszało o pięknej wyspie Bali, znanej zarówno ze swojej wspaniałej przyrody, jak i ze względu na fascynujące życie nocne. Jednak Bali jest tylko jedną z ponad 17 000 wysp tworzących jedyny w swoim rodzaju archipelag Indonezji. Jest to zróżnicowany kraj bogaty w kulturowe perełki, zabytki sakralne i przyrodę, która zachwyca. Każda wyspa ma własną kulturę, potrawy, język. To zróżnicowanie przyciąga do Indonezji tysiące turystów. Co warto wiedzieć przed podróżą do tego wyjątkowego kraju?

Nastaw się na konserwatyzm
Ze względu na popularność hinduistycznej wyspy Bali, którą ogromna część turystów wybiera, jako cel podróży, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że Indonezja jest największym islamskim narodem na świecie. Należy o tym pamiętać pakując walizkę przed wyjazdem. Wyrzućmy z niej raczej krótkie spódnice, spodenki ledwie zasłaniające pośladki, czy wydekoltowane bluzki i topy. Zamiast tego spakujmy ubrania zasłaniające kolana, ramiona i dekolt. Pomoże to uniknąć niepożądanej uwagi i ułatwi dobre relacje z mieszkańcami. Upewnijmy się również, że zawsze używamy swojej prawej ręki, gdy witamy się z ludźmi, płacąc i jedząc. Unikajmy też okazywania miłości w miejscach publicznych. Jest to bardzo źle widziane.

Pakuj mniej, kupisz więcej
Indonezja to świetne miejsce na zakupy. Tradycyjne indonezyjskie batiki budzą powszechny zachwyt i są unikalne dla każdego regionu. Indonezja jest także znana ze swoich rynków, więc przygotujmy się na zakupy. Z pewnością ich nie unikniemy. W tym kraju występują tylko dwie pory roku, deszczowa i sucha, a klimat jest naprawdę gorący. Upewnijmy się, zatem, że pakujemy jak najwięcej oddychających materiałów i trzymajmy się z dala od syntetycznych tkanin. Pakowanie na podróż po Indonezji nie musi być kłopotem, jeśli przyjmiemy zasadę, że mniej, znaczy lepiej.

Przygotuj się na przyprawy
Indonezyjczycy uwielbiają dodawać przyprawy do swoich potraw, więc nie popełnijmy błędu myśląc, że czerwony sos na stole w restauracji to ketchup. Nasze kubki smakowe mogą przeżyć prawdziwy szok! Słowo "pedas" (przyprawa) powinno być jednym z pierwszych, które nauczymy się mówić w języku indonezyjskim. Tutaj mamy szansę na prawdziwą kulinarną przygodę. Pamiętajmy o tym, że w zależności od regionu, w którym jesteśmy przyprawy mogą być dodawane do potraw lub umieszczane obok talerza.

Otwórz się na naturę
Znana ze swojej wyjątkowej różnorodności biologicznej, Indonezja jest miejscem, gdzie można wyruszyć w trasę i podziwiać naturalne cuda świata. Pamiętajmy o spakowaniu butów turystycznych na wyprawy trekkingowe. Tutejsze krajobrazy z pewnością nas zachwycą. Będziemy mogli podglądać również orangutany na Borneo oraz warany z wysp Komodo. W Indonezji znajdują się także jedne z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania. Podwodny świat stoi przed nami otworem. 

Zdobądź przyjaciół wśród mieszkańców
Kiedyś, poza miastami, wielu mieszkańców Indonezji nigdy wcześniej nie widziało cudzoziemca, z wyjątkiem telewizji, więc przygotujmy się na gapiów. Gdy nawiązujemy kontakt z Indonezyjczykiem pamiętajmy o uśmiechu. Możemy być pewni, że do nas powróci. Przygotujmy się również na zagadywanie przez miejscowych. Wiele osób będzie po prostu próbowało ćwiczyć z nami swój angielski. Indonezyjczycy są mili i przyjaźni, choć mogą być nieco wstydliwi na początku. Jeśli jednak będziemy potrzebowali pomocy w trakcie podróży, zawsze znajdzie się tłum ludzi, którzy ją zaoferują. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali