Jakie atrakcje warto zobaczyć w Botswanie?

Botswana to kraj w południowej Afryce, który nie ma dostępu do morza. Jest większy od Polski, a mieszka w nim tylko około dwóch milionów ludzi. Nawet w sezonie nie turyści nie muszą obawiać się tłumów, ale trzeba przyznać, że  ostatnich latach coraz więcej osób odkrywa uroki tego niesamowitego państwa. Wyjazd wakacyjny do Botswany daje im możliwość podziwiania zdumiewającej przyrody afrykańskiej i poznawania nietuzinkowej kultury. Jakie miejsca warto zobaczyć w Botswanie? Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi.

Park Narodowy Chobe

Jest najstarszym parkiem narodowym na terenie Botswany i jednym z miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas wymarzonego urlopu w tym kraju. Powstał w 1967 roku i jest nie tylko jednym z największych skupisk dzikich zwierząt na kontynencie afrykańskim, ale również jednym z największych rezerwatów przyrody na świecie. Na miejscu można podziwiać zebry, słonie afrykańskie, lwy, hieny, gepardy, nosorożce białe, a także wiele gatunków ptaków, wśród których są na przykład czaple, kormorany czy wężowki afrykańskie. Zdecydowanie jest to miejsce, które zachwyci miłośników dzikiej przyrody.

Delta Okawango

Jest największą na całym świecie śródlądową deltą rzeki. Rozlewiska i podmokłe wyspy stały się tutaj domem dla wielu gatunków zwierząt, a także miejscem, w którym można podziwiać imponującą roślinność. Turyści doceniają możliwość spania pod namiotem na tutejszym polu, a także organizowane stąd safari. Taka przygoda pozwala na poznanie iście afrykańskiego stylu życia. Imponujące rozlewiska stanowią piękną scenerią do zdjęć pamiątkowych i artystycznych, a spacer po całym terenie pozwala na podziwianie imponujących widoków. Warto zarezerwować przynajmniej jeden dzień na zwiedzanie delty Okawango i zapewnić sobie czas na spokojne zwiedzanie tego miejsca.

Kgalagadi Transfrontier Park

Kgalagadi Transfrontier Park to transgraniczny park narodowy znajdujący się na terenie Reoubliki Południowej Afryki oraz Botswany. Stanowi on w większości sawannę oraz skupiska roślinności pustynnej, a przestrzeń mająca ponad 37 tysięcy kilometrów kwadratowych jest domem między innymi dla żyraf, oryksów, gnu, bawolców, lwów, lampartów czy żbików afrykańskich. Wielką atrakcją parku są gniazda wikłaczy, a turyści odnajują tutaj wszystko to, po co przylecieli do Botswany. Wyjątkowo piękne zachody słońca w tym miejscu skłaniają wielu turystów i fotografów do czekania na "złotą godzinę", aby uwiecznić dzikie zwierzęta w najpiękniejszej scenerii.

Khama Rhino Sanctuary

Khama Rhino Sanctuary to rezerwat znajdujący się na wschodzie Botswany, w którym można wybrać się z przewodnikiem na wycieczkę w otoczeniu dzikich zwierząt. Można tutaj podziwiać kilkadziesiąt nosorożców żyjących w naturalnych warunkach, a także, żyrafy, zebry i wiele gatunków ptaków. Na terenie rezerwatu znajduje się również pole namiotowe, z którego turyści mogą korzystać.  Nocleg w tym niezwykłym miejscu to świetna okazja, żeby spędzić czas na łonie natury i zaobserwować codzienne rytuały zwierząt mieszkających na tym terenie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali