Kiedy najlepiej jechać na Bali?

Tropikalny klimat kojarzy się najczęściej z upalnymi temperaturami, słońcem i ciepłym morzem. Jadąc na Bali, turyści oczekują wypoczynku bez konieczności martwienia się zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Indonezyjska wyspa faktycznie przez cały rok daje możliwość cieszenia się wysokimi temperaturami, jednak nie należy zapominać, że charakterystyczne dla klimatu wyspy jest występowanie pory suchej i deszczowej. Planując termin urlopu, warto wziąć je pod uwagę.

Temperatury

Wypoczynek na Bali powinny wybrać osoby, które lubią wysokie temperatury. Przez cały rok utrzymują się na poziomie około 30 stopni, w najcieplejszych miesiącach sięgają 32 stopni. Nawet nocą nie można mówić o znaczącym spadku, bo temperatura wynosi około 22-23 stopni.

Opady

Gdy planujemy wyjazd na Bali, to właśnie kwestia opadów deszczu, będzie kluczowym kryterium. Tropikalny klimat charakteryzuje się występowaniem pory suchej, trwającej od maja do października, oraz pory deszczowej, trwającej od listopada do marca. Należy jednak zaznaczyć, że opady nie są równomierne – więcej deszczu notuje się w północnej części wyspy, mniej natomiast na południu. W ciągu dnia nawet w porze deszczowej możemy liczyć na słoneczne i ciepłe przedpołudnia, dopiero pod koniec dnia pogoda może się zepsuć. Monsunowy deszcz, charakterystyczny dla tropikalnego klimatu, jest bardzo intensywny, ale krótkotrwały.

Termin wyjazdu

Najwięcej turystów odwiedza Bali w porze suchej, na przełomie sierpnia i września. Jest to idealny moment na spędzanie całych dni na plaży, gdyż słońce, wysoka temperatura powietrza i morza, będzie zagwarantowana. Jeśli jednak zależy nam na odpoczynku poza sezonem, ale w podobnych warunkach, warto wybrać się na Bali w maju lub październiku.

Jeśli odpowiadający nam termin wyjazdu przypada na porę deszczową, lepie wybrać kurort położony na północnym wybrzeżu, gdzie opady są mniejsze. Wizyta na południu jest bardziej ryzykowna, bo tam zdarzają się również całodniowe deszcze, które uniemożliwiają spędzenia czasu poza hotelem. Intensywne ale krótkie deszcze nie powinny znacząco zakłócić wypoczynku, ale wyjście na plaże lub zwiedzanie lepiej zaplanować w pierwszej połowie dnia. Zawirowania pogodowe na pewno nie wpłyną na możliwość korzystania z kąpieli morskich oraz uprawia sportów wodnych. Temperatura wody jest stała, niezależnie od okresu roku, i wynosi około 25 stopni. Mniejszy tłok na plażach i w ośrodkach sprzyja wręcz nauce nurkowania czy obserwowaniu delfinów.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali