Egzotyczna wycieczka na Kubę

Kuba to prawdopodobnie jedno z ostatnich miejsc na Ziemi, które nie dotknęła jeszcze masowa turystyka. Pomimo rosnącej liczby turystów, wciąż szansa na poznanie autentycznej Kuby jest spora. Niewielka wyspa, położona na ciepłych wodach Morza Karaibskiego, spełnia wszelkie warunki, by uznać ją za rajską i rozsławić zdjęciami z potężnych kurortów. Za swoje geograficzne położenie zapłaciła dużą cenę, a do dzisiaj obywatele USA mogą odwiedzać ten kraj spełniając określone warunki. Dla Polaków zwiedzanie ezgotycznej wyspy jest prostsze. Dlaczego warto tu przyjechać? Jakie miejsca odwiedzić? Zapraszamy do lektury!

Dla kogo jest wycieczka na Kubę?
Zaznaczmy od razu - Kuba nie jest oczywistym kierunkiem. Nie ma tu typowych miejsc turystycznych i historycznych zabytków czy ruin zamków. W dużej części, Kuba jest tropikalną wyspą, na której zatrzymał się czas. Można tu doświadczyć kubańskiej rzeczywistości: przejechać się oldschoolowymi samochodami, zapalić tradycyjne cygara, wypić mojito w przydrożnej knajpie, skosztować pysznej karaibskiej kuchni i zatańczyć gorącą salsę. Kuba spodoba się osobom, które lubią poznawać inną kulturę, podziwiać rózne architektoniczne style, poczuć wyjątkowy klimat, szukać śladów rewolucji i zanurzyć się w upajającym krajobrazie. Wycieczka na Kubę to świetny pomysł na spędzenie urlopu zimą, na podróż poślubną czy spontaniczne wakacje. Daje dużą możliwość bliskiego poznania Kubańczyków, dosłownie wejścia do ich domów! Na Kubie bardzo popularną formą zakwaterowania są casy (la casas particulares), czyli otwarte na turystów domy Kubańczyków. Na Kubie odnajdą się także wielbiciele sztuki - tutaj na niemal każdej ulicy znajdują się galerie i wystawy, często ekscentrycznych twórców. Dzięki sztuce, w zaowalowany sposób, Kubańczycy mogą wyrażać swoje emocje i przelewać na płótno doświadczenia i wspomnienia. Na Kubie wnikliwy obserwator pozna nowe znaczenia kolorów i symboli.

Zakątki Kuby: Hawana
Zacznijmy od Hawany, kubańskiej stolicy, miasta osławionegom, również przez Hollywood. Mowa oczywiście o kultowym filmie "Dirty Dancing 2", którego akcja toczy się w ogarniętej rewolucją Hawanie. Hawana to chyba jedyne kosmopolityczne miasto na wyspie. Nigdy nie śpi, a z klubów przez całą noc gra muzyka na żywo. Trzeba być jednak przygotowanym na jawny podział pomiędzy turystami, a lokalnymi, który zaczyna się już na poziomie waluty. Kubańczycy płacą i zarabiają w CUP, a przyjezdni w CUC, walucie o większej wartości. Przez to, wiele miejsc na pierwszy rzut oka może być niedostępnych dla turystów, stąd bardzo przydatne może być posiadanie Kubańskiego znajomego. Czasem wystarczy zaangażowany przewodnik, by odkryć przed nami zupełnie inne oblicze Hawany. Przed rewolucją komunistyczną, Hawana była jednym z najgorętszych miejsc na Karaibach, a ponieważ Kuba ponownie otworzyła się na turystykę w latach 90-tych, w Hawanie znów zrobiło się tłoczno. Prócz Muzeum Rewolucji, warto wstąpić do licznych fabryk rumu i cygar - to najlepsza pamiątka ze stolicy. Przejdźcie się na spacer po Prado, wstąpić do El Malecón (jednego z ulubionych turystycznych zakątków) i do parku im. Johna Lenona. W Starej Hawanie warto zajrzeć do barokowej katedry de San Cristobal i przejść się promenadą.

Plażowanie na Kubie, czyli Varadero
Varadero jest stosunkowo ekskluzywną częścią Kuby, obfitującą w luksusowe hotele, przepiękne plaże i jedyne w kraju pole golfowe. Stąd niedaleko już do Meksyku i rajskiego półwyspu Jukatan, dlatego dobrym pomysłem jest połączenie tych dwóch krajów w jednej wycieczce. Plaże Varadero uchodzą za najlepsze w tej części świata, posiadając wszystkie elementy "rajskości" - turkusową ciepłą wodę, rafy koralowe, palmy, biały piasek i dobrą infrastrukturę. W Varadero znajduje się jeden z najbardziej znanych klubów kabaretowych na świecie, Tropicana. I chociaż bilety są dość drogie, to takiego show nie sposób zapomnieć, bo imponujące dekoracje i stroje tancerzy przenoszą nas na kilka godzin do zupełnie innej epoki. Za dnia, warto wybrać się do parku Josone, słynącego z tego, że mieszkają w nim różowe flamingi oraz mnóstwo innych gatunków ptaków.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali