Indonezja - dlaczego warto ją zobaczyć?

Większość Europejczyków Indonezję kojarzy z jej dwiema najpopularniejszymi wyspami: Bali oraz Jawą. Tymczasem ten wyspiarski kraj pełen jest innych fascynujących miejsc, o których zachodni turyści nie mają czasami pojęcia. Przedstawiamy kilka atrakcji Indonezji, które z pewnością warto umieścić na swojej liście „must see”.

Jezioro Maninjau
W zachodniej Sumatrze, trochę na uboczu, w regionie, w którym wciąż można znaleźć wiele niespotykanych naturalnych cudów, leży piękne jezioro Maninjau. Jezioro znajduje się w kraterze wulkanicznym, 461 metrów nad poziomem morza. Aby dotrzeć do miejsca docelowego, należy pokonać czterdzieści cztery zakręty na stromej drodze wiodącej z Bukittinggi. Jazda może przyprawiać o palpitacje serca, ale z pewnością warto pokonać tę trasę. Zapierające dech w piersiach widoki na błękitne jezioro i otaczające je wzgórza wynagradzają chwile strachu. Jezioro Maninjau jest jednym z najbardziej spokojnych i cichych miejsc w kraju, z dala od zgiełku dużych miast. Jego obszar jest, zatem najlepszym miejscem do wypoczynku i relaksu oraz przywrócenia wewnętrznego spokoju i powolnej kontemplacji życia. 

Yogacarta i okolice
Yogyakarta to przede wszystkim stolica indonezyjskiej kultury i sztuki oraz kulinarne centrum wyspy Jawa. Dni można tu spędzać na zwiedzaniu ulic w poszukiwaniu najlepszych batików, marionetek, koncertów gamelan, sprzedawców żywności i fascynującego street artu. Jednak to nie wszystko. Miasto jest również doskonałą bazą wypadową dla zwiedzania bardziej historycznej części Jawy. Można stąd wyruszyć na odkrywanie dwóch najważniejszych świątyń Indonezji. Pierwsza z nich to jedna z najstarszych buddyjskich budowli sakralnych, czyli Borobudur. Daje okazję podziwiania ponad 2000 relifów oraz 500 posągów Buddy. Położona w pobliżu, Prambanan to z kolei świątynia hinduistyczna, w której można obejrzeć piękne wieczorne występy taneczne, przedstawiające Ramajanę, jedną z największych epopei hinduskich wszech czasów.

Wyspy Komodo
Blisko Timoru Wschodniego, na wyspach Komodo, zobaczyć można jedną z najbardziej fascynujących istot na ziemi: smoka z Komodo. Smok pochodzi z Indonezji, a wyspy są jedynym miejscem, gdzie żyje on w środowisku naturalnym. Jest to największa jaszczurka na świecie, niekiedy wyrastająca do trzech metrów i ważąca do 70 kilogramów, z ostrymi pazurami i jadowitą śliną. Jej naturalnym siedliskiem jest tropikalny las, w którym żyje w grupach. Park Narodowy Komodo jest chronionym terenem w Indonezji. Za zgodą samorządu lokalnego turyści odwiedzają wyspy Komodo każdego roku.

Bandung
Bandung, powszechnie określane, jako Paryż wyspy Jawa, jest zielonym i chłodnym miastem położonym w zachodniej części Jawy. Miłośnicy naturalnych krajobrazów zachwycą się przepięknymi widokami, które tworzą plantacje herbaty, majestatyczne wulkany i Kawah Putih - turkusowego siarkowe jezioro. Miłośnicy dobrej kuchni zakochają się natomiast we wszystkich przysmakach kulinarnych. Bandung słynie z kuchni, a wielu mieszkańców z całego kraju jeździ tam tylko po to, aby skosztować lokalnych specjałów. 

To tylko jedne z wielu atrakcji Indonezji. Zauroczeni tym magicznym krajem turyści, mogą tu przyjeżdżać rok w rok i za każdym razem odkrywać nowe, fascynujące zakątki. Indonezja to doskonały cel podróży, umożliwiający zarówno błogi relaks, aktywny wypoczynek, jak i zwiedzanie. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali