Co zwiedzić w Kotte na Sri Lance?

Znajdująca się w Południowej Azji Sri Lanka co roku przyciąga miliony turystów spragnionych egzotycznych wakacji w pięknych okolicznościach przyrody i relaksu na pokrytych białym piaskiem plażach. Stolicą tego państwa jest od 1982 roku Kotte, które na przełomie średniowiecza i renesansu było stolicą Królestwa Kotte. Jakie atrakcje czekają na turystów spędzających wymarzone wakacje w Kotte? Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi.

Kelaniya Raya Maha Viharaya

To jedno z miejsc, które trzeba zobaczyć, podczas wycieczki do Kotte i okolic. Została poświęcona ponad 2600 lat temu i stanowi wyjątkowy zabytek sakralny na skalę całego kraju. Egzotyczna uroda samego budynku otoczonego przez bujną roślinność robi wrażenie, ale warto wygospodarować trochę czasu na zwiedzenie wnętrza świątyni. Znajduje się tam niezwykle popularny wizerunek Buddy oraz wspaniałe malunki miejscowej artystki, Solias Mendis. Żyła ona na Sri Lance na przełomie XIX i XX wieku, a jej neoklasycystyczne prace zyskały sławę na całym świecie.

Diyasaru Park

Diyasaru Park to idealne miejsce na relaks w pięknych okolicznościach przyrody lub też aktywny wypoczynek. Na miejscu można podziwiać ogromną ilość egzotycznej roślinności, którą przecinają malownicze aleje i zbiorniki wodne. Ze względu na swoją urodę miejsce to bardzo często wykorzystywane jest jako naturalna scenografia sesji zdjęciowych. Z kolei duża ilość egzotycznych ptaków, dla których jest domem, przyciąga ornitologów i  fotografów przyrody.

Ape Gama

Ape Gama to zewnętrzne muzeum, dzięki któremu turyści mają okazję dogłębnie poznać dziedzictwo kulturowe mieszkańców Sri Lanki. Całość została urządzona w taki sposób, żeby być miejscem ciekawym dla dorosłych turystów, jak i dzieci. Odtworzono tutaj tradycyjne miasteczko pełne domów krytych strzechą, a egzotyczne rośliny nadają całości niesamowitego uroku. Turyści, którzy interesują się kulturą Sri Lanki i chcą poznać mnóstwo ciekawostek na temat jej historii, będą zachwyceni tym miejscem. Wiele osób odwiedza to miejsce również po to, aby odpocząć od ulic pełnych turystów i hałasu.

Diyawanna Lake

Diyawanna Lake to malowniczo usytuowane jezioro, które zapewnia turystom masę możliwości w zakresie aktywnego wypoczynku. Można tutaj uprawiać sporty wodne, ale również korzystać z licznych tras joggingowych wyznaczonych wokół jeziora. W ciepłe dni wiele osób decyduje się na to, aby spędzać tutaj parę godzin dziennie, ponieważ zwykle jest tutaj mniej ludzi niż na popularniejszych plażach na Sri Lance.

Diyatha Uyana Aquarium

To idealne miejsce dla osób interesujących się podwodnym światem oraz rodzin z dziećmi. Na terenie kompleksu znajdują się akwaria, w których podziwiać można wiele gatunków ryb i stworzeń morskich. Kompleks prezentuje się szczególnie pięknie po zmroku, kiedy jest efektownie podświetlony. Zdecydowanie warto poświęcić kilka godzin na wizytę w tym miejscu, aby z bliska przyjrzeć się wielu stworzeniom, które można przy odrobinie szczęścia spotkać również w wodach otaczających Sri Lankę.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali