Tonga - egzotyczne wakacje w Polinezji

Tonga to niewielkie  państewko znajdujące się w Polinezji w południowej części Pacyfiku.  Miejsce od lat cieszy się zainteresowaniem turystów ze względu na  atrakcje w postaci rajskich piaszczystych plaż, koralowych atoli i wiele  gatunków rzadko spotykanych zwierząt. To idealna destynacja wakacyjna  dla osób, które pragną cieszyć się idyllicznym i beztroskim klimatem. Z  całą pewnością można w tym kraju zapomnień o wszelkich troskach. Jakie  miejsca warto zobaczyć?

Pałac królewski

Na wyspie Tongatapu, a dokładniej rzecz ujmując w stolicy państwa o  nazwie Nukuʻalofa znajduje się imponujący pałac królewski, którego  historia sięga drugiej połowy XIX wieku. Budynek jest oficjalną  rezydencją, w której mieszka rodzina królewska Tonga. Niestety nie jest  udostępniony do zwiedzania, aczkolwiek warto udać się w to miejsce, by  zobaczyć ten imponujący budynek z zewnątrz. Będąc w stolicy, warto  również udać się do Wolnego Kościoła Tonga. Już sama budowla o  specyficznym wyglądzie robi wielkie wrażenie. Na podstawie historycznych  doniesień wiadomo, że kościoł powstał w drugiej połowie XIX wieku.  Warto także wybrać się do wioski Niutoua znajdującej się na tej samej  wyspie. To właśnie tutaj znajduje się jeden z najważniejszych zabytków  Tonga w postaci Ha'amonga'a Maui. Ten imponujący trylit został zbudowany w  XIII wieku na rozkaz króla, który postanowił go wznieść na cześć swoich  synów.

Eua

Miejsce zachwycające pod każdym względem i jednocześnie nieco  odmienne krajobrazowo od innych wysp znajdujących się w okolicy. Przede  wszystkim warto wiedzieć, że jest to jedna z najstarszych wysp w tym  regionie. Do największych atrakcji zalicza się cudownie uformowane  jaskinie oraz malownicze stanowiska do nurkowania. Stałym elementem  krajobrazu są klify oraz wodospady. Zdecydowanie warto udać się na  spacer do Eua Parku Narodowego. To miejsce, w którym będziemy mogli  podziwiać wspaniałe okazy roślinności.

Garść przydatnych informacji

Tonga to państwo z wieloma tradycjami, ale również dosyć radykalnym  podejściem do niektórych kwestii obyczajowych, z którymi turyści powinni  zapoznać się przed wyjazdem do tego kraju. Mieszkańcy są niezwykle  serdecznie i pomocni, aczkolwiek stroje kąpielowe obowiązują wyłącznie  na plażach. Wielkim nietaktem jest przechadzanie się po ulicach w stroju  kąpielowym lub w stroju odsłaniającym zbyt wiele partii ciała. Wejście  do obiektów sakralnych wiąże się z koniecznością zasłonięcia ramion oraz  kolan. Warto również pamiętać o tym, że w wielu miejscach będzie można  zapłacić jedynie gotówką.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali