Jak wybrać hotel na Bali?

Znalezienie miejsca noclegowego i rezerwacja wybranego hotelu to jeden z najważniejszych elementów planowania podróży. Nie jest to jednak proste zadanie, szczególnie jeśli dane miejsce odwiedzamy po raz pierwszy i nie możemy polegać na poradach znajomych. Przed dokonaniem wyboru warto wówczas poszukać informacji w internecie oraz odwiedzić biura podróży.

Miejsce wypoczynku

Wybór hotelu zależy w dużej mierze od tego, gdzie planujemy spędzić wakacje. Na Bali dużą popularnością cieszy się Nusa dua – jest to wydzielona część wyspy, stworzona z myślą o rozwoju turystyki. Na przylegającym do morza obszarze znalazły się najbardziej luksusowe hotele, dlatego będzie to dobry wybór dla osób ceniących wypoczynek w najwyższym standardzie. Kompleksy hotelowe zapewniają gościom wszystko, co potrzebne podczas wypoczynku – mogą oni korzystać z basenów, restauracji i sklepików zlokalizowanych na terenie ośrodków. Poszukując noclegu na Nusa dua, warto porównać ofertę poszczególnych miejsc i standard (najczęściej cztery lub pięć gwiazdek). Większość hoteli położona jest bezpośrednio przy plaży, ale warto zwrócić uwagę na ten szczegół, by cieszyć się pięknymi widokami. Popularne hotele rejonu to: Ayodya Resort, Melia Bali oraz nieco droższe Laguna i Westin.

Wypoczywać można również w rejonie Kuta – miejsce to powinni wybrać turyści zainteresowani nocnym życiem na Bali, ponieważ znajdą tam wiele klubów, barów i restauracji. Jeśli natomiast nie zależy nam na codziennym plażowaniu, można poszukać hotelu znajdującego się w Ubud, czyli centralnej części wyspy.

Wybór hotelu

Przed przystąpieniem do przeglądania ofert, najlepiej jasno sprecyzować nasze oczekiwania. Niektórzy turyści poszukują miejsc o wyższym standardzie, dla innych istotna będzie bliskość plaży lub kompleks basenów znajdujących się na terenie ośrodka. Istotną kwestią jest wyżywienie oferowane w cenie pokoju lub możliwość spożywania posiłków w restauracji. Wpływ na wybór często będzie miała z pewnością cena. Aby przy wyborze uwzględnić wszystkie indywidualne potrzeby, warto skorzystać ze specjalnych wyszukiwarek miejsc noclegowych, gdzie możemy ustalić swoje preferencje. Serwisy takie jak trivago czy booking dają możliwość przeglądania ofert wielu hoteli, a potem zarezerwowania dogodnego terminu. Zaletą portali jest również zebranie w jednym miejscu opinii gości – dzięki licznym wypowiedziom możemy ocenić, czy deklaracje na stronie hotelu są zgodne z prawdą i dzięki temu uniknąć rozczarowania po przybyciu na miejsce.

Indywidualną ofertę przedstawią nam także pracownicy biura podróży, jeśli zależy nam na zorganizowanym wyjeździe.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali