Wakacje na Bali z dziećmi – poradnik

Rodzice planujący wakacyjny wyjazd często stoją przed dylematem, czy dzieci powinny jechać na urlop razem z nimi. Wątpliwości związane są z wiekiem dziecka, ale problematyczna wydaje się również podróż i organizacja pobytu już na miejscu. Największe obawy rodzą wyjazdy zagraniczne do egzotycznych krajów, zwłaszcza jeśli sami rodzice nie mieli okazji wcześniej ich odwiedzić i poznać warunków oraz możliwości.

Nie każde miejsce będzie gwarantowało dziecku bezpieczeństwo i zapewniało dostosowane do jego wieku atrakcje, ale wyjazd na Bali – zwłaszcza dobrze zaplanowany i przygotowany -  nie powinien rodzić takich obaw.

Wybór hotelu

Planując wakacje z dzieckiem, szukamy nieco innych hoteli – ważny staje się nie tylko standard pokoi, ale również dodatkowe atrakcje dla najmłodszych i bezpieczeństwo. Wyjazd organizowany przez biuro podróży na pewno uwzględni takie oczekiwania, często można liczyć także na zniżki na nocleg dla dzieci. Odpowiedniego miejsca można z powodzeniem poszukać samodzielnie, w czym pomogą wszystkie strony na których można łatwo porównać ofertę hoteli. Znajdziemy tam informacje o dodatkowych zajęciach i atrakcjach dla najmłodszych, które urozmaicą wakacje, a rodzicom pozwolą zyskać trochę czasu dla siebie.

Organizacja czasu

Wakacje z dziećmi są zwykle bardziej aktywne. Jeśli jednak zależy nam na swobodzie i odpoczynku, warto zadbać, by w tym czasie dziecko znalazło się pod dobrą opieką i mogło skorzystać z atrakcyjnych dla niego zajęć. Oferta hoteli to nie jedyna możliwość. Na Bali popularnością cieszą się również specjalnie przygotowane dla dzieci kursy nurkowe. Dla ośmiolatków i starszych dzieci dostępny jest kurs PADI Bubblemaker. Pod opieką instruktorów będą miały okazję poznać podwodny świat i zagrać w podwodne frisbee.

Niezbędne zakupy

Starsze dzieci mogą korzystać z posiłków w restauracjach, w których stołują się dorośli, więcej wątpliwości wzbudza natomiast kwestia żywienia maluchów. Podróż na Bali niejednokrotnie planują także rodzice dzieci, które będą potrzebowały mleka modyfikowanego, kaszek czy jedzenia w słoiczkach. Produkty te są bez problemu dostępne na Bali, warto jednak pomyśleć, czy nasze dziecko ma swoje szczególne preferencje lub jest uczulone na pewne produkty. Nie zawsze uda się bowiem kupić dokładnie taki produkt, jak ten, oferowany w Polsce i warto zaopatrzyć się w nie w kraju. Mniej problemów wiąże się z pieluchami, które są ogólnodostępne i również dobrej jakości.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali