Wyspy Gili - czy warto je odwiedzić?

Indonezja to kraj wyspiarski. Na mapie archipelagu szczególne miejsce zajmują wyspy Gili, znajdujące się w bliskiej odległości od swoich bardziej znanych sąsiadów Bali i Lombok. Choć ich popularność wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, wciąż są nieznane wielu turystom. Jeśli planujesz podróż do Indonezji, nie zapomnij zatrzymać się na Wyspach Gili. Nie pożałujesz!

Cudowne plaże
Wiele krajów i miejsc turystycznych szczyci się "najpiękniejszymi plażami na świecie". Wyspy Gili spełniają wszelkie oczekiwania, jakie można mieć wobec egzotycznych plaż. Woda jest krystalicznie czysta, prawie turkusowa i bardzo ciepła. Cienki, biały piasek jest wolny od ściółki i zanieczyszczeń. Jedna część wybrzeża będzie idealna do pływania i zabawy w wodzie z dziećmi, a inna ma fale, które sprawiają, że serce surferów topnieje. Gdy skończysz pływać lub znudzisz się opalaniem, możesz odpocząć w jednej z chłodnych chat na plaży, delektując się pysznymi owocami morza. 

Brak ruchu kołowego
Miejsca takie, jak Gili, wolne od korków i spalin, pozwalają na prawdziwy relaks. Na Wyspach Gili nie ma samochodów oraz motocykli. W rzeczywistości nie ma nawet wybrukowanych ulic. Jedynym środkiem transportu są rowery, (które można wynająć prawie wszędzie) oraz wagony konne zwane "cidomos". Żadna z trzech wysp Gili nie jest zbyt duża, więc każde miejsce, do którego zechcesz się dostać, znajduje się zazwyczaj w odległości krótkiego spaceru. To bardzo wygodne!

Raj dla fanów nurkowania
Niestety rosnący ruch turystyczny przyczynił się do pewnych uszkodzeń raf koralowych w okolicy, ale wyspy Gili pozostają jednak idealnym miejscem do nurkowania i podziwiania podwodnego świata. Przy odrobinie szczęścia natkniesz się tu nawet na żółwie morskie. Schodząc na błękitną głębię oceanu, możesz pływać wśród wielobarwnych ryb i innych mieszkańców morza. Ceny wycieczek połączonych z nurkowaniem zależą od wielkości grup, ale generalnie są stosunkowo niskie. Jeśli spakujesz kilka napojów i przekąsek, masz perfekcyjnie zaplanowany dzień. I jeszcze wisienka na torcie: wszystkie łodzie mają szklane dno, co oznacza, że można podziwiać życie morskie, nawet leżąc wygodnie na pokładzie. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali