Kongo - co warto zobaczyć?

Kongo to państwo znajdujące się w centralnej Afryce i z dostępem do  Oceanu Atlantyckiego. Wielu osobom kojarzy się z francuską kolonią i  wciąż można tutaj odnaleźć sporo śladów po tamtych czasach, ale Kongo to  przede wszystkim bogactwo kulturowe nawiązujące do afrykańskich korzeni  i wielobarwny konglomerat różnych elementów, czyniących to państwo  unikatowym. Co warto tutaj zobaczyć podczas fascynujących wakacji?  Poniżej znajdują się wybrane propozycje.

Odzala Kokoua National Park

Odzala Kokonua National Park to park narodowy będący poniekąd  soczewką uwypuklającą najpiękniejsze elementy kongijskiej przyrody.  Wielbiciele aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu mogą tutaj  podziwiać nie tylko lasy deszczowe, safari i roślinność typową dla tej  części kontynentu, ale również słonie i goryle w naturalnym środowisku.  Jeśli ktoś chce poczuć ducha Afryki, to może mu się to udać właśnie w  tym miejscu.

African Circle Museum of Pointe-Noire

African Circle Museum of Pointe-Noire to miejsce, od którego warto  zacząć zwiedzanie, zwłaszcza jeśli turyści wylądowali w Pointe-Noire nad  Oceanem Atlantyckim. Na miejscu zgromadzono artefakty afrykańskie i  wiele eksponatów, które stanowią znakomite wprowadzenia do jakiejkolwiek  wiedzy o historii, kulturze i sztuce kongijskiej. Można tutaj podziwiać  imponujące maski z drewna, rzeźby czy totemy.

Plage Mondaine

Plage Mondaine to malownicza plaża nad Oceanem Atlantyckim, która  znajduje się w Pointe-Noire. To prawdziwy raj dla miłośników wodnych  sportów czy też relaksu przy akompaniamencie szumu fal i z widokiem na  palmy. Mimo swojej popularności plaża wciąż oferuje turystom zakątki, w  których panuje spokój, a w pobliskich punktach warto skosztować  afrykańskich przysmaków, takich jak fumbwa w sosie orzechowym,  aromatyzowany ryż z owocami morza czy kosa kosa, czyli rodzaju krewetek,  które występują wyłącznie w rzece Kongo.

Grand Marche w Kinszasie

Wielki rynek w stolicy Konga to miejsce, które warto odwiedzić nie  tylko ze względu na jego historię, ale przede wszystkim ze względu na  możliwość kupienia najróżniejszych produktów. Na turystów czekają tutaj  nie tylko stylowe pamiątki z afrykańskiej wyprawy, ale również produkty  spożywcze, których nie sposób zdobyć w Europie. Mowa tutaj zwłaszcza o  smacznych owocach i warzywach, a także o fantastycznych przyprawach.  Jeśli ktoś szczególnie ceni możliwość kosztowania lokalnych przysmaków,  to miejsce powinno znaleźć się na liście miejsc do zwiedzenia.

Lola ya Bonobo

Lola ya Bonobo znajdujące się w Kinszasie to miejsce znane na całym  świecie. Pod tą wdzięczną nazwą kryje się sanktuarium dla osieroconych  szympansów, które zostało założone w pierwszej połowie lat  dziewięćdziesiątych XX wieku. W miejscu tym można podziwiać ten  gatunek w naturalnych warunkach i zrobić sobie zdjęcia pamiątkowe z  przyjaznymi szympansami.

Kisangani

Kisangani znajduje się na północy kraju i uchodzi za jedno z  najpiękniejszych miast kongijskich. To tutaj znajdują się malownicze  ogrody botaniczne, interesujące muzea, ogród zoologiczny i piękna  katedra.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali