Najpiękniejsze plaże Indonezji

Złote piaski ciągnące się kilometrami, ciepłe tropikalne wody, dający wytchnienie od słońca cień palm i pobyt na uroczej plaży w klimatycznych bungalowach, który nie zrujnuje naszego domowego budżetu. Brzmi jak idealny wypoczynek? Indonezja ma jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Oto kilka najlepszych z nich:

Pink Beach na wyspie Komodo
Kiedy myślimy o podróży do Indonezji, prawdopodobnie wyobrażamy sobie odległe wyspy, zielone, tropikalne lasy i złote, piaszczyste plaże. Komodo z pewnością doskonale wpisuje się w nasze wyobrażenia. Z wyjątkiem jednego szczegółu. Ten niesamowity kawałek raju oferuje turystom nie złociste, a różowe plaże, będące wynikiem mieszania się białych i czerwonych piasków. Istnieje tu wiele zacisznych miejsc, gdzie możemy rzucić ręcznik plażowy, ale jeśli mamy ochotę na odrobinę przygody znajdziemy ją na Komodo bez trudu. Możemy opalać się, nurkować albo wyjść na poszukiwanie najsłynniejszych mieszkańców wyspy, smoków z Komodo.

Sawarna Beach
Pola ryżowe, rzędy drzew kokosowych i krystalicznie czysta woda Oceanu Indyjskiego rozciągające się przed nami to tylko niektóre ze wspaniałych atrakcji, które czekają po przyjeździe do Sawarna na południowym wybrzeżu wyspy Jawa. Warto tu spędzić czas aktywnie np. na surfowaniu. Plaże na Sawarna Beach przyciągają surferów z całego świata. Godne uwagi są także jaskinie krasowe znajdujące się w głębi wyspy. Musimy jednak uważać na setki nietoperzy, które okupują ściany jaskiń. 

Rajskie plaże wysp Gili
Gili Terawangan i Gili Meno słyną z przepięknych plaż. Jeżeli znuży nas turystyczny zgiełk wysp Bali i Lombok, udajmy się na jedną z zacisznych wysp Gili. Na wyspie nie spotkamy żadnych samochodów ani motocykli. Zamiast tego, możemy poruszać się pieszo, rowerem lub cidomo, kolorowo przystrojonym wózkiem ciągniętym przez konia. Wyspy Gili przyciągają nurków z całego świata. Snorkeling jest tu jedną z największych atrakcji. W trakcie podwodnych wypraw można podziwiać niesamowite rafy koralowe oraz zatopione wraki statków. Na nocnym targu na Gili Terawangan skosztujemy natomiast szerokiego wachlarza indonezyjskich ulicznych potraw, od gado gado po grillowane kalmary prosto z morza.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali