Wyprawa do Indonezji - samotnie czy z biurem podróży?

Wycieczka do Indonezji wielu osobom może wydawać się przedsięwzięciem na ogromną skalę. Wszak jedziemy na drugi koniec świata, do miejsca zupełnie odmiennego pod względem kulturowym. Możemy mieć mnóstwo obaw dotyczących komunikacji, zarówno tej językowej, jak i transportu, bezpieczeństwa, ryzyka zachorowania na jedną z tropikalnych chorób. Jednak nie taki diabeł straszny, jak go malują. Postaramy się przekonać cię, że samotna wyprawa do Indonezji może być przygodą życia.

Transport
Podróżując samotnie sam wybierasz środek transportu. Masz możliwość wybrać tańsze połączenia oraz skorzystać z lokalnych środków transportu np. bemo, czyli małych busików kursujących w Indonezji przez cały dzień czy niezwykle popularnych tu skuterów. Sam decydujesz, kiedy i gdzie jedziesz, a tym samym, co zobaczysz po drodze i u celu podróży. Podróżowanie lokalnymi środkami transportu mają jedną, dodatkową zaletę. Jest nią szansa bliższego poznania ludzi. 

Nocleg
Od ciebie zależy rodzaj noclegu. Ekskluzywne kurorty turystyczne naprawdę nie są jedyną możliwą opcją! W dobie Internetu możesz za pośrednictwem jednego z portali turystycznych, wybrać najbardziej interesującą cię formę noclegu i zarezerwować miejsce. Być może zechcesz nocować pod namiotem, gdzieś w zacisznym zakątku jednej z rajskich plaż.

Jedzenie
Podczas zorganizowanych wycieczek z reguły turyści nie mają możliwości spróbowania lokalnych potraw. W hotelach dostają typowo europejskie posiłki. Tymczasem samotna wyprawa może stać się kulinarnym odkrywaniem Indonezji, a jest co odkrywać. Tutejsze specjały są wyjątkowe. Kuchnia indonezyjska nie należy być może do najbardziej popularnych kuchni południowo-wschodniej Azji, ale jest niezwykle aromatyczna i kusi wieloma pysznymi daniami. Stołując się w lokalnych knajpach, będziesz miał okazję skosztować takich potraw, jak Nasi Goreng, Gado-gado, Sate Ayam, Soto Betawi, Bakso, czy Gorengan. Wybieraj te lokale gastronomiczne, w których najchętniej stołują się mieszkańcy. To gwarancja jakości i prawdziwie indonezyjskich smaków.

Samotna wycieczka pozwala na swobodne rozplanowanie swojego czasu. Spodobało ci się dane miejsce? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś został w nim nieco dłużej. Nikt nie będzie cię poganiał. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali