Wakacje na Mauritiusie

Mauritius to malownicze  państwo wyspiarskie znajdujące się 900 km w kierunku wschodnim od  Madagaskaru. Do jej odkrycia doszło w pierwszych latach XVI wieku, a  dokonali tego Portugalczycy, choć już nieco ponad sto lat później  została skolonizowana przez Holendrów, następnie przez Francuzów i Brytyjczyków. Wyspa należy do archipelagu Maskarenów, które są efektem podwodnych erupcji wulkanicznych. Największą grupą etniczną zamieszkującą Mauritius są Hindusi. Gospodarstwa państwa opiera się właściwie na dwóch filarach-uprawie trzciny cukrowej oraz turystyce. To właśnie na Mauritiusie przed laty żyły ptaki dodo. Ten niezwykły kraj intryguje różnorodnością i kulturą będącą zlepkiem naleciałości wszystkich państw, które niegdyś zakładały na tych terenach swoje kolonie. Chcesz wiedzieć, jaka jest na wyspach Mauritius pogoda i co warto zobaczyć na Mauritiusie i jakie miejsca odwiedzić w pierwszej kolejności?

Le Morne

Półwysep Le Morne to zdecydowanie jeden z najbardziej  charakterystycznych punktów całej wyspy. Na jego terenie znajduje się Le  Morne Brabant, najwyższy szczyt liczący sobie 556 metrów n.p.m. Z tym  miejscem wiąże się niezwykła historia zaliczana przez niektórych do  lokalnych legend. Według niektórych informacji, gdy zniesiono  niewolnictwo, a miało to miejsce w 1835 roku, władze postanowiły  poinformować zbiegów, że od dnia dzisiejszego będą mogli cieszyć się  statusem ludzi wolnych. Niewolnicy nie dawali wiary tym pogłoskom,  dlatego właśnie udali się na szczyt góry, skąd mieli rzucić się w  przepaść. Nie ma wiarygodnego źródła potwierdzającego tę teorię,  aczkolwiek mieszkańcy uważają, że właśnie takie zdarzenie miało miejsce. To miejsce przyciąga ludzi ze względu na historię oraz bujną  roślinność, jednak największą atrakcją jest słynny podwodny wodospad,  który w rzeczywistości jest złudzeniem optycznym wywołanym  charakterystycznym układem piasku. Warto skusić się na lot helikopterem  nad tym zakątkiem państwa, ponieważ z lotu ptaka można odnieść wrażenie, że tuż u wybrzeża znajduje się podwodna przepaść.

Tęczowa ziemia

Ziemia 7 Kolorów to kolejne miejsce, do którego warto zajrzeć, będąc  na Mauritiusie. Atrakcje znajduje się w zachodniej części państwa. Te  kolorowe wydmy stały się poniekąd wizytówką państwa. Ich niezwykłe  kolory są w rzeczywistości efektem przeistaczania się skał w minerały  ilaste. Pofałdowane wydmy mienią się wieloma kolorami, których nie  sposób zliczyć. Wokół tego terenu znajduje się park, w którym z kolei  będzie można podziwiać wielkie żółwie.

Ogród Botaniczny

W północnej części wyspy znajduje się fantastyczny Ogród Botaniczny w  Pamplemousses. To idealne miejsce na spokojny wypoczynek w towarzystwie  przepięknej roślinności. Niektórzy uważają, że to jeden z piękniejszych  ogrodów tego typu na świecie. Jego historia sięga XVIII wieku. To właśnie wtedy został stworzony. Dzisiaj na terenie obiektu można podziwiać wspaniałe gatunki palm oraz piękne lilie wodne, które spokojnie dryfują na powierzchni malowniczego stawu. Ciekawostką jest, że w tym miejscu niektóre z drzew zostały posadzone przez znane osobistości, m.in. Małgorzatę Windsor czy Nelsona Mandelę.


Odkryj magiczne piękno Mauritiusa na stronie  https://planetescape.pl/kraj/mauritius/ i zanurz się w niezapomnianej podróży pełnej przygód i niezwykłych doświadczeń!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali