Grecja - idealna na wakacje z dziećmi

Grecja jest obecnie chyba jednym z najbardziej popularnych destynacji wakacyjnych i wcale się temu nie dziwimy – to kraj wielu możliwości. Form spędzania czasu jest przecież bardzo dużo: można przecież odpoczywać na plaży, odwiedzić jedną z okolicznych wysp albo zwiedzić ruiny starożytnego świata lub jedno z muzeów bogatych w cenne eksponaty. Czy jednak Grecja jest dobrym celem podróżniczym dla rodzin z dziećmi? Jakie atrakcje czekają na tych, którzy zdecydują się na urlop ze starszymi i młodszymi pociechami i na co trzeba w tym wypadku uważać? Na te i na inne pytania spróbujemy poszukać dziś dobrych odpowiedzi. 

Greckie wakacje z maluchami – jak się przygotować?

W zasadzie nie musimy się specjalnie przygotowywać, jeśli nasze dzieci są w wieku szkolnym, czyli mają tak od 10 lat wzwyż. Trzeba po prostu wiedzieć, co nasze pociechy lubią, czym się interesują i czy wolą aktywne spędzanie czasu, czy raczej wypoczynek na plaży. Każdy rodzic zna swoje dziecko najlepiej i chyba nie ma potrzeby tłumaczenia tak oczywistych spraw. Ale co zrobić w przypadku, gdy marzy nam się urlop w słonecznej Grecji, ale nasze rozrabiaki są jeszcze małe? Nie ma nic prostszego! Wystarczy tylko trzymać się kilku zasad. Po pierwsze, warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie na dziecko. Nawet jeśli w czasie wakacji nic się nie stanie, lepiej uspokoić sumienie wiedząc, że w razie niebezpieczeństwa dostęp do lekarza nie będzie utrudniony. Po drugie, dobrze jest szukać miejsc noclegowych przyjaznych dzieciom. W letnich kurortach często organizowane są dodatkowe atrakcje dedykowane naszym pociechom, a rodzice mają w tym czasie czas dla siebie. Po trzecie, w czasie lotu samolotem zajmij dziecko tym, co lubi: zabierz ze sobą ulubione zabawki pociechy, książki lub bajki na tablecie. Podróż będzie dużo przyjemniejsza nie tylko dla was, ale także dla współpasażerów siedzących niedaleko. Urlop z dziećmi nie jest taki trudny, jak mogłoby się wydawać!

Greckie zabytki i atrakcje 

Proponujemy przede wszystkim wypoczynek na plaży! Greckie wybrzeże sprzyja dzieciakom: zejścia do wody są łagodne, fale nie przeszkadzają w bezpiecznej kąpieli, a struktura piasku jest wręcz wymarzona do budowy zamku! My polecamy szczególnie odpoczynek na wyspach, takich jak choćby Rodos, Kreta, Zakynthos i Korfu. Jeśli plaża to dla Was za mało, proponujemy coś zupełnie przeciwnego – Ateny. Duże miasta nieczęsto kojarzone są z urlopem wraz z dziećmi, ale dziś przełamujemy ten mit i pokazujemy Wam, że metropolie też oferują pociechom moc atrakcji. Zaczniemy od Hellenic Children’s Museum w dzielnicy Plaka – można tam przebierać się za przedstawicieli różnych zawodów, doskonale się przy tym bawiąc. Na dzieci czeka też Muzeum Akropolu, które na pewno zainteresuje maluchy mnogością atrakcji! Polecamy też szczególnie Attica Zoo Park, czyli jeden z największych ogrodów zoologicznych w tym rejonie! Niedaleko Aten znajduje się Parnita – miejscowość doskonała dla tych, którzy lubią wypoczywać z naturą. Można tu zorganizować piknik, pojeździć na rowerze czy pospacerować wśród pięknej przyrody.

Na co uważać?

Grecja nie ma opinii niebezpiecznego kraju, jednak warto tu uważać na to, na co zwykle powinni zwracać uwagę turyści. Przede wszystkim nie można obnosić się z drogim sprzętem, typu najnowszy smartfon czy drogi aparat fotograficzny. Złodzieje tylko czekają, żeby wykorzystać takie łatwe okazje! Nie warto też zapuszczać się samemu w rejony, które uchodzą za dość niebezpieczne, a już na pewno lepiej nie chodzić tam po zmroku. Na plaży nie ma sensu zostawiać swoich rzeczy bez opieki, przecież to łatwy kąsek dla poszukujących cudzych rzeczy! Dlatego lepiej też zostawiać wartościowe rzeczy w hotelu, bez sensu przecież brać na plażę paszport, czy cały portfel z wszystkimi kartami płatniczymi i potrzebnymi dokumentami i tym samym narażać się na niebezpieczeństwo kradzieży. Kiedy robimy zakupy, płacimy w kawiarni czy w restauracji, warto dobrze przeliczyć wydawaną nam resztę. Trzeba też zwracać uwagę choćby na to, czy taksówkarz potraktował nas uczciwie, a drobni handlarze nie wygórowali za bardzo cen. Takie drobne oszustwa finansowe zdarzają się przecież wśród turystów wszędzie, nie tylko w Grecji. Na koniec jeszcze raz stanowczo mówimy: wakacje w Grecji z dziećmi to doskonały pomysł!

 

Kliknij tutaj, jeśli interesują Cię hotele Grecja!

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali