Bułgaria: turystyczny raj dla każdego

Choć wielu z nas zwykło kojarzyć ten kraj z pięknymi plażami oraz z tętniącymi życiem kurortami, Bułgaria dla każdego może się okazać ciekawym celem wycieczki. Dla jednych świetną propozycją spędzenia tu wolnego czasu będą wczasy nad morzem, dla innych spacery po miastach pełnych zabytków. Co warto wiedzieć na temat tego kraju? Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas pobytu na jego terenie?

Bułgaria w pigułce – co warto wiedzieć o tym kraju?

Bułgaria to wyjątkowy kraj, mogący oczarować i pasjonatów historii, i tych, którzy chcą się nacieszyć wypoczynkiem w pięknej scenerii. W kraju, które było niegdyś jednym z najpotężniejszych królestw europejskich na brak cennych pamiątek z dawnych czasów nie można narzekać. I choć biura podróży koncentrują się na promocji takich kurortów, jak Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski, lista miejscowości, które warto odwiedzić w tym kraju, jest wyjątkowo długa. Gdzie zatem warto się wybrać?

Bułgarskie atrakcje – te miejsca warto zobaczyć!

Dla turystów z Polski jednym z najważniejszych miast w Bułgarii jest Warna. Znana jako miejsce śmierci Władysława Warneńczyka, przyciąga ciekawą zabudową i piękną okolicą. Dla tych, którzy w czasie wypoczynku na bułgarskim wybrzeżu będą chwili odpocząć wśród cennych zabytków, niezwykle ciekawym miejscem może się okazać Nesebyr. To miasto to muzeum pod gołym niebem, a spacery po jego wiekowych uliczkach na każdym z nas zrobią ogromne wrażenie. Ciekawych zabytków architektury można tez poszukać w górskim masywie Riła, chętnie odwiedzanym przez piechurów stawiających na aktywny wypoczynek na łonie natury. Symbolem tej części Bułgarii stał się monastyr Rilski, mogący się pochwalić imponującymi rozmiarami oraz sięgającą X wieku historią. Innym godnym polecenia miejscem dla tych, którym marzą się aktywne wczasy w bułgarskich górach, będą tereny Parku Narodowego Pirin. Gęsta sieć szlaków pieszych ułatwia zaplanowanie wędrówki po jego terenie, a piękna sceneria sprawia, że chętnych na spędzenie wakacji właśnie w tej części Bułgarii nie brakuje.

Wakacje w Bułgarii mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Malownicze wybrzeże, piękne tereny górskie oraz miasta, na terenie których z cennymi zabytkami można się spotkać niemal na każdym kroku – oto główne powody, dla których warto odwiedzić ten kraj."

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali