5 miejsc wartych zobaczenia na Mazurach

Brak owych tłumów, wypoczynek na ślicznej, łonie natury, a też duże  czyste jeziora. Z tym kojarzą nam się Mazury i to nic dziwnego.  Większość i mniejszych owych akwenów jest tu w sumie ponad dwa i pół  tysiąca. Malownicza kraina, która znalazła się w finałowej czternastce  ogólnoświatowej na 7 Nowych Cudów Natury. Zostanie teraz wymieniona  lista 5 miejsc, które warto zobaczyć na Mazurach.

Jezioro Śniardwy

Malownicze jezioro Śniardwy leżące na Mazurach, silnie wyjątkowe  miejsce, woda zdradliwa i usiana ukrytymi tuż pod powierzchnią głazami, a  zarośnięte szuwary brzegi niezbyt zachęcają do owego plażowania, ale  jednak Śniardwy trzeba zobaczyć na własne oczy. Chociaż po to, aby  sprawdzić, czy naprawdę są tu miejsca, z których nie widać z owego  drugiego brzegu można poczuć się tak samo, jak nad morzem.

Piramida w Rapie

Pruski baron Friedrich von Fahrenheit był człowiekiem światła i  wykształconym, zwanym też potocznie kolekcjonerem sztuki starożytnej. Z  jednej ze swych podróży przywiózł do domu owego bożka, który miał,  rodzić pecha każdemu, kto go dotknie, ale ów baron w to nie wierzył.  Niestety 3 lata później jego córka zapadła na poważną chorobę i zmarła, a  ów zrozpaczony baron zatrudnił słynnego duńskiego architekta i kazał mu  wybudować prawdziwą piramidę, w które może pochować swoją córkę. Tak  też się stało i w 1811 r. W owym grobowcu ostatecznie spoczęło wielu  innych członków tego rodu.

Giżycko

Położone w głównym szlaku mazurskim zabytkowe i słynne miasto skutecznie  rywalizuje z Mikołajkami a mimo nieoficjalnej stolicy owej Krainy  Wielkich Jezior. Posiada on kilka solidnych asów w swoim rękawie. Można  do tego doliczyć fakt, że żadna inna gmina w Polsce nie ma tyle na swoim  rejonie wody. Warto zwiedzić owo miasto i przekonać się na własne oczy  jak wygląda owo miasteczko zabytkowe i popularne.

Wilczy Szaniec

Ponad 800 dni tyle czasu zajęło Adolfowi Hitlerowi spędzenie w swojej  głównej wojennej kwaterze, ukrytej wśród lasu w pobliżu ów miejscowości  Gierłoż 8 kilometrów od Kętrzyna. Ów wódz nazistowskich Niemiec  przebywał tu z kilkoma ratami od czerwca 1941 roku aż do 1944.  Specjalnie dla owego, wtedy wodza Niemiec zostało zbudowane tutaj  podziemne miasto, które w danym momencie można zwiedzić.

Kadzidłowo park dzikich zwierząt

 Będąc, na Mazurach nie możesz, zapomnieć o odwiedzeniu najbardziej  popularnego parku i jedynego parku dzikich zwierząt w Polsce. Mnóstwo  gatunków różnorodnych ras zwierząt wolne i nie w zamkniętych kratach.  Gdy pojedziesz, na wycieczkę w Mazury warto, właśnie odwiedzić ów park.

 

 To na tyle z owej listy miejsca, które warto zobaczyć na Mazurach,  pamiętaj, że nie tylko to jest do zobaczenia na Mazurach, ale ta lista  została przygotowana i ustawiona od miejsca piątego do pierwszego  wskutek opinii turystów i mieszkańców owych Mazur.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali