Wakacje z dziećmi na Węgrzech

Położony jedynie 398 kilometrów od Krakowa i 784 kilometry od Warszawy Budapeszt jest jedną z ulubionych stolic europejskich zarówno do spędzenia tam krótkiego weekendu, jak i dłuższego wypoczynku. Bez problemu dolecicie tam zarówno na pokładzie PLL LOT jak i Wizz Air, a droga za kierownicą własnego auta to jedyne 6 lub 9,5 godziny, odpowiednio z Krakowa i Warszawy. Zwiedzanie samych Węgier bez problemu połączycie także z city breakiem w Wiedniu lub Bratysławie bądź po drodze na wakacje w Chorwacji. Do jednej z największych atrakcji tego kraju należą z pewnością rozsiane po całym kraju winnice umiejscowione w 22 winiarskich regionach wśród których do najpopularniejszych należą położone na północy Eger i Tokaj, na południu Villany oraz w pobliżu granicy z Austrią – Somlo. Kraj ten jednak ma do zaoferowania o wiele więcej i bez problemu stanie się także świetną destynacją na wakacje z dziećmi!


Gdzie najlepiej jechać?
Wielu z Was swą podróż na Węgry rozpocznie z pewnością właśnie w stolicy tego niezwykłego kraju – Budapeszcie. W samym mieście nie będziecie się nudzić nawet i przez tydzień, a zobaczyć musicie z pewnością położony nad brzegiem Dunaju Parlament, Basztę Rybacką czy Wzgórze Gellerta skąd czeka Was wspaniały widok na panoramę miasta. Jedynie 80 km na zachód od stolicy Węgier możecie zobaczyć największe jezioro kraju oraz całej Europy Środkowej – Balaton. Z powodu braku dostępu kraju do morza jezioro to w sezonie staje się jedną z najważniejszych atrakcji Węgier, jednak bez problemu znajdziecie tu także rzadziej odwiedzane i spokojniejsze miejscowości. Udając się w kierunku Austrii, na pograniczu znajdziecie także mniej turystyczne jezioro Nezyderskie, wpisane wraz ze swym krajobrazem na listę UNESCO. Na południe od Balatonu warte odwiedzenia jest także miasteczko Pecz wraz ze swym zabytkowym cmentarzem wczesnochrześcijańskim. Wracając do kraju drogą lądową przez Słowację polecamy zatrzymać się także we wsi Holloko – pełniącej roli skansenu oraz w jaskiniach Krasu Węgierskiego – tutejszym odpowiedniku Słowackiego Raju.  


Atrakcje Węgier 
Przemierzając Węgry lądem jedną z atrakcji będzie także miejscowa bezleśna formacja roślinna zwana pusztą. Odkrywając jej fragment w Parku Narodowym Hortobagy, swą węgierską przygodę możecie spędzić także na pokładzie jeepów, znanych niektórym z safari w Kenii czy Tanzanii. Spotkacie tam zwierzęta zamieszkujące te tereny oryginalnie wiele lat temu takie jak dzikie konie, wilki, szakale, pelikany, sępy i wiele innych. Na terenie samego Parku Narodowego znajdują się również Park Ciemnego Nieba w którym przy dobrych warunkach atmosferycznych bez problemu zobaczycie nawet 2000 gwiazd a także Wielkie Stawy Rybne w okolicach których swoją wycieczkę na Węgry spędzić będziecie mogli na długich spacerach czy też odkrywając miejscowe szlaki rowerowe. Świetnymi atrakcjami podczas wakacji na Węgrzech – również dla tych najmłodszych z pewnością będą także zamek w Egerze, ogrody zoologiczne w Budapeszcie, Debreczynie czy Miszkolcu. Historia tego ostatniego sięga XIV wieku a w jego obecnej lokalizacji znajdował się wtedy park królewski. Sama stolica Węgier z pewnością również przekona do siebie najmłodszych turystów, a wybierać będą mogli z pośród między innymi Muzeum Czekolady, Galerii 3D, rejsu jednym ze statków wycieczkowych po Dunaju czy też gorących źródeł.


Gorące źródła na Węgrzech
Kąpiel w jednym ze źródeł geotermalnych podczas wakacji na Węgrzech to punkt wręcz obowiązkowy. Nawet podczas pobytu w samym Budapeszcie bez problemu traficie do Łaźni Gellerta czy miejscowego Aquaworld – jednego z największych w Europie wodnych parków rozrywki. Rozsiane są one na terytorium całych Węgier, a najpopularniejszym z gorących źródeł jest z pewnością Hajduszoboszlo. Jeśli jednak wolicie miejsca mniej turystyczne, podczas wyjazdu na Węgry polecamy skierować się nad jezioro Heviz w pobliżu Balatonu na zachodzie kraju bądź też do miejscowości Miszkolctapolca na wschodzie. Drugi z obiektów jest niezwykły nie tylko w swoim regionie ale i na terenie całego kraju. Kierując się właśnie tam podczas wakacji na Węgrzech będziecie mieli możliwość skorzystania ze źródeł termalnych umiejscowionych w naturalnych jaskiniach znajdujących się przy zboczach górskich a wrażenia z tego miejsca z pewnością pozostaną niezapomniane. 

 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali