Odkrywając Indonezję

Kraj tysiąca wysp, kultur, świątyń i wulkanów. Witamy w Indonezji! Tutaj można przeżyć wspaniałą przygodę i egzotyczne wakacje w luksusowym stylu. Miejsc do wyboru jest wiele: największa wyspa, Jawa, z wulkanami i świątyniami, stolicą i chaosem, rajski Lombok i wyspy Gili, najpopularniejszy kierunek wakacyjny – Bali, a może dzika Sumatra? Indonezja to kierunek dla każdego, bo każdy znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce. Co zwiedzać w Indonezji? Jakie są największe atrakcje tego kraju? Dlaczego warto tu przyjechać na wakacje?

Dla kogo jest Indonezja?
Jak już wspomnieliśmy we wstępie, Indonezja to kierunek dla absolutnie każdego, kto pragnie spędzić wakacje w egzotycznym miejscu. Wyspiarski kraj, do którego należy ponad 17 tysięcy wysp, ma do zaoferowania dosłownie wszystko, co można sobie wymarzyć: tropikalne dżungle zamieszkałe przez dzikie zwierzęta, rajskie plaże z białym piaskiem, oblane przez turkusową i krystaliczną wodę, wybrzeża z kolorową i bujną rafą koralową, mnóstwo ciekawych kultury, niesamowitych grup etnicznych, fascynującej architektury i zabytków. Indonezja to świetny kierunek na podróż poślubną, na wakacje z rodziną, z przyjaciółmi czy na podróżowanie solo. Dla miłośników sportów wodnych, imprez do białego rana lub tych, którzy szukają azylu w dżungli i odcięcia od świata. Dla tych, którzy kochają wielkomiejską atmosferę i azjatyckie jedzenie. Indonezja, to wspaniały wybór na egzotyczne wakacje.

Największe skarby Indonezji: Bali
Bali, bardzo często nazywane wyspą bogów, to przepiękna wyspa z bardzo urozmaiconym krajobrazem: surową linią brzegową, piaszczystymi plażami, górami i wzgórzami porośniętymi gęstą dżunglą, bujnymi tarasami ryżowymi i jałowymi zboczami wulkanów. Najpopularniejszy kierunek turystyczny cieszący się sławą w ostatnich latach. Niekoniecznie dobrą sławą – Bali Denpasar to zabetonowany nadmorski kurort, gdzie wiecznie trwa impreza i trudno powiedzieć o tym miejscu jako o raju. Jednak to tylko niewielkie miasteczko w porównaniu do wspaniałej i różnorodnej wyspy, jaką jest Bali! Wiele osób nie docenia całości i nie wierzy, że są tu miejsca, w których można się totalnie wyciszyć i odciąć od świata. To wyspa o światowej sławie miejscach do nurkowania i surfingu. Ubud, największe miasto, znane jest jako „stolica kultury”, ciesząca się wieloma atrakcjami kulturalnymi, historycznymi i archeologicznymi oraz ogromnej liczbie miejsc noclegowych o różnym poziomie. Na Bali można odkryć autentyczną kulturę i zachwycić się tradycjami Balijczyków. W przeciwieństwie do innych wysp w Indonezji, w dużej mierze muzułmańskiej, Bali jest miejscem dla religii i kultury hinduskiej. Wykształciło się nawet pojęcie "hinduizmu balijskiego", ponieważ wyspiarze łączyli elementy hinduizmu ze swoimi starożytnymi wierzeniami. Warto dodać, że Balijczycy są absolutnymi mistrzami rzeźbienia w drewnie. Jeśli będziecie mieć okazję nocować w drewniamym hotelu zdobionym balijskimi rzeźbami, docenicie kunszt i precyzję wykonania. Świątynie i dziedzińce pełne są posągów bogów i bogiń, takich jak Dewi Sri, bogini ryżu i płodności, a także strażników i demonów, takich jak ząb Rakasa. Balijski taniec i muzyka są również słusznie znane i stanowią główną atrakcję dla odwiedzających wyspę. Jak widać, Bali to nie tylko alkohol i imprezy, ale przede wszystkim miejsce dla wspaniałej kultury.

Mało odkryte skarby Indonezji: Kalimantan
Kalimantan to indonezyjska część wyspy Borneo, trzecia co do wielkości wyspa na świecie. Część indonezyjska obejmuje około 580 000 km2, na rozległym obszarze mieszka tylko 12 milionów ludzi – głównie na prowincjach. Kalimantan porastają gęste lasy deszczowe, które są również jednymi z najbardziej bio-różnorodnych na świecie. To mało zaludniona wyspa, nie ma tu też masowej turystyki i obleganych kurortów. Kalimantan to miejsce dla odkrywców i miłośników niezmierzonej przyrody. Na wyspie panuje klimat tropikalny, ze średnimi temperaturami sięgającymi od 23 do 31 stopni. Jest także bardzo wilgotno, dlatego wybierając się na spacery do dżungli trzeba się przygotować, że nasze ciało będzie się męczyć o wiele szybciej niż zwykle, a co za tym idzie – należy je bardzo obficie nawadniać. Jeśli chodzi o choroby egzotyczne takie jak malaria i denga, to występuje tutaj zagrożenie zarażenia się nimi. Tym bardziej ważna jest odpowiednia profilaktyka – noszenie wieczorem i rano długich spodni i długich rękawków, spanie pod moskitierą i stosowanie środków odstraszających komary. Kalimantan to znana wyspa dla miłośników nurkowania: na archipelagu Berau na morzu Celebes, wokół wysp Derawan.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali