Genewa - piękna stolica Szwajcarii

Genewa – miasto kosmopolityczne i chętnie odwiedzany przez turystów,  znane z pięknego położenia, licznych miejskich parków i ciekawych  zabytków. Spacer po Genewie to z pewnością atrakcyjna forma spędzenia  wolnego czasu w tym pięknym, szwajcarskim mieście. Które obiekty w  Genewie zasługują na szczególną uwagę? Co warto tu zobaczyć w pierwszej  kolejności?

Z pewnością wizyta przy genewskim wodotrysku staje się obowiązkowym  punktem programu każdej wycieczki po tym mieście. Nic dziwnego. Ten  wodotrysk to fenomen, woda wyrzucana z niego sięga na wysokość 40  piętra. Ciekawe jest również samo położenie miasta, na co koniecznie  trzeba zwrócić uwagę podczas wędrówek po Genewie. Pięknie prezentuje się  most Mont-Blanc i widok na koryto Rodanu. Sama rzeka to ciekawostka  sama z sobie. Ta zaczynająca się w Alpach rzeka przepływa najpierw przez  Jezioro Genewskie, a następnie „wkracza” na teren Genewy. Dalej rzeka  ta płynie sobie w stronę Morza Śródziemnego. Rodan bardzo ciekawie  prezentuje się właśnie na obszarze Genewy. Tu na Rodanie usypano w XVI  wieku „wyspę” o nazwie Rousseau, na której można zobaczyć pomnik tego  znanego pisarza i filozofa zarazem.

 W samym mieście warto zwrócić uwagę na starówkę, na której terenie  Rzymianie budowali pierwsze fortyfikacje. Tu jednym z najcenniejszych  zabytków jest katedra św. Piotra, której budowę rozpoczęto w XII wieku.  Można tu dostrzec zarówno cechy typowe dla architektury romańskiej, jak i  gotyckiej, choć w XVIII wieku nieco „unowocześniono” ten okazały  sakralny budynek. Katedra ta jest związana z historią reformacji. Tu  przez 20 lat swe kazania głosił sam Kalwin.

 Miłośnicy historii koniecznie powinni zajrzeć do najstarszego domu w  Genewie, w którym mieści się obecnie Muzeum Starej Genewy. Pięknie  prezentuje się również genewski ratusz z renesansowym dziedzińcem. W  Genewie można również zobaczyć prawosławną cerkiew oraz dawną  hydroelektrownię. Różnorodność genewskich zabytków i międzynarodowy  charakter tego miasta sprawiają, że Genewa jest chętnie odwiedzana przez  turystów. To miasto jest atrakcyjne dla każdego.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali