Wakacje z dziećmi w Andaluzji

Andaluzja to najbardziej wysunięty na południe, najludniejszy i drugi pod względem wielkości region Hiszpanii. Z Polski najłatwiej dostaniecie się do Sewilli (loty z Krakowa oraz Warszawy) lub Malagi (z Krakowa, Katowic, Wrocławia i Warszawy). Jeśli nie straszna Wam przesiadka lub mieszkacie w zachodniej części Polski, skąd bliżej jest do Berlina niż jednego z Polskich lotnisk, bezpośrednio dolecieć możecie także do Almerii, Granady czy miasteczka w pobliżu Kadyksu – Jerez de la Frontera. Ceny na miejscu porównywalne są do polskich, ta sama strefa czasowa a do podróży do Hiszpanii nie potrzebujecie nawet paszportu. To świetny kierunek do podróży przez cały rok. Jeśli wolicie plażować, do wyboru macie Costa del Sol leżące na wschód od Gibraltaru oraz Costa de la Luz, ciągnące się aż do granicy z Portugalią. Od maja do października, średnia temperatura w dzień to co najmniej 24 stopnie a w miesiącach zimowych około 8–10 stopni. Mimo to, nawet latem warto wziąć ze sobą kilka cieplejszych rzeczy, wieczory bywają tu chłodne. Gdzie najlepiej jechać?
Swoją przygodę z Andaluzją polecamy rozpocząć w Sewilli. To stolica i największe miasto regionu, jednak bez problemu znajdziecie tu mnóstwo atrakcji. Życie w mieście toczy się wokół centrum, zwanym Casco Antiguo i jednej z najbardziej rozpoznawalnych budowli w mieście – miejscowej Katedry Najświętszej Marii Panny. Wędrując uliczkami starego miasta polecamy spróbować tutejszego churros, odwiedzić Pałac Alcazar czy po prostu siąść w jednym z parków czy bulwarów miejskich i obserwować życie lokalnych mieszkańców. Kierując się około 120 kilometrów na południe do Sewilli, trafić możecie do najstarszego miasta w tej części Europy – Kadyksu. To niezwykłe miasto położone jest na stosunkowo niedużej wyspie, jednak znane jest ze wspaniałych zabytków pochodzących z XVII i XVIII wieku oraz świetnych warunków do plażowania. W drodze do Malagi szczególnie warto odwiedzić miejsce, które zdobyło uznanie między innymi Ernesta Hemingwaya i Orsona Wellesa, a mianowicie Rondę! W mieście malowniczo położonym wzdłuż wąwozu El Tajo musicie zobaczyć legendarny pałac króla Taify, słynne Plaza de Toros i charakterystyczne dla miasta białe kamieniczki przyklejone wręcz do znajdującego się pod nimi urwiska. A dalej już czeka Malaga i jej Muzeum Picassa, wspaniały zamek Salobreny, Grenada wraz z imponującą Alhambrą i setki innych mniejszych i większych miasteczek. Obiecujemy, że podczas wakacji w Andaluzji z pewnością nie będziecie się nudzić!


Co zabrać ze sobą?
Wybierając się na wakacje do Hiszpanii latem, przede wszystkim zabierzcie ze sobą okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy i krem z filtrem! Pamiętajcie, że Costa del Sol to dosłownie Wybrzeże Słońca, a dni słonecznych jest tu w roku ponad 300. Jak i w każdej innej podróży, przyda się też przewodnik wraz z mapą, w wersji papierowej lub elektronicznej, jak wolicie. W końcu nikt nie lubi się zgubić i godzinami szukać wejścia do muzeum czy wyszukanej wcześniej restauracji. Nie zapomnijcie też o telefonie i aparacie wraz z dodatkowymi kartami pamięci na setki zdjęć i filmów oraz ładowarkami czy dodatkowymi akumulatorami. Obowiązującą walutą w Hiszpanii jest euro, które bez problemu dostaniecie w każdym kantorze jeszcze w Polsce. Na miejscu bez problemu znajdziecie bankomat a w większości miejsc zapłacicie kartą, choć przed wejściem do sklepu z pamiątkami czy mniejszej, rodzinnej restauracji warto zapytać się o tę możliwość lub mieć przygotowaną w tym celu gotówkę. Nie tylko w podróży do Hiszpanii w Waszych walizkach powinny znaleźć się także apteczka, latarka czy środek przeciwko komarom. 

Atrakcje dla dzieci w Andaluzji
Wakacje w Andaluzji to także mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. W Sewilli wybierzcie się do jednego z największych parków rozrywki w okolicy – Isla Magica z mnóstwem kolejek wodnych, rollercoasterów czy kinem 4D. Będąc na wybrzeżu, jedynie 30 kilometrów od Malagi polecamy zabrać najmłodszych do miasteczka Fuengirola i miejscowego BioParku. Swoją drogą, oglądanie dzikich zwierząt to dreszczyk emocji nie tylko dla dzieci! A właśnie tam możecie zobaczyć dziesiątki lemurów, tygrysów czy hipopotamów w środowisku odwzorowującym ich naturalne. Co więcej, zwierzęta oglądać możecie także w nocy! Tuż obok Fuengiroli znajduje się niemniej ciekawy park rozrywki – Tivoli World, w którym bez wątpienia spędzić można kilka dni oraz jedna z najnowszych atrakcji w okolicy – Park Motyli Benalmadena. Spędzając wakacje w Hiszpanii na wybrzeżu wybierzcie się także w jeden z rejsów po Morzu Alborańskim lub Oceanie Atlantyckim a w sezonie z pewnością uda Wam się spotkać stada delfinów, a jeśli będziecie mieli szczęście to również i wieloryby! 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali