TOP 5 - najważniejsze atrakcje Riwiery Olimpijskiej

Modne kurorty, piękna sceneria oraz unikalne zabytki – oto atrakcje, z  którymi zazwyczaj kojarzona jest Grecja. Jakie niespodzianki czekają na  tych, którzy chcą urlop spędzić na terenie Riwiery Olimpijskiej?  Ciekawych miejsc, którym warto poświęcić swój czas, jest tu sporo. Jakie  ciekawostki zasługują na szczególne wyróżnienie? Oto 7 hitów, dzięki  którym turystyka w tej części Grecji ma się doskonale.

 

 TOP 5. Litochoro

 Ten popularny ośrodek turystyczny to dobry punkt wypadowy w góry, a  jednocześnie – idealne miejsce na spokojne wczasy. Dobre  zagospodarowanie oraz piękne plaże gwarantują tej letniskowej  miejscowości znaczną popularność, a bliskość ważnych stanowisk  archeologicznych przyciąga tu nie tylko tęskniących za słońcem letników,  ale i miłośników historii.

 

 TOP 4. Zatoka Thermaikos

 Zatoka Thermaikos to malownicze miejsce, które oczaruje i miłośników  plażowania, tych, którzy chcą się nacieszyć pięknymi widokami. Tu Grecja  pokazuje swe wyjątkowe oblicze, a turyści – miło spędzają czas w  niepowtarzalnej scenerii.

 

 TOP 3. Dion

 Dion to starożytne miasto, którego ruiny są jedną z cenniejszych  pamiątek na terenie Riwiery Olimpijskiej. To miejsce jest bardzo chętnie  odwiedzane przez miłośników historii, choć pobyt na jego terenie  każdemu może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń.

 

 TOP 2. Platamonas

 Platamonas to przede wszystkim wspaniały zamek, będący jedną z  ciekawszych pamiątek z okresu wypraw krzyżowych. W pobliżu tego cennego  zabytku czekają też typowo greckie atrakcje – oliwne gaje oraz plaże, na  których każdy będzie się mógł nacieszyć beztroskim wypoczynkiem nad  morzem.

 

 TOP 1. Park Narodowy Góry Olimp

 Park ten jest idealnym miejscem dla tych, którzy kochają górskie  wycieczki i wypoczynek na łonie natury. Sama Góra Olimp jest szczytem  wyjątkowym, który kusi nie tylko scenerią, ale i wyjątkową atmosferą.  Wszak ta góra często wspominana jest w mitologii greckiej jako boska  siedziba.

 

 Wczasy na Riwierze Olimpijskiej to idealna propozycja dla tych turystów,  dla których Grecja to nie tylko plaże i modne kurorty. Górskie  wycieczki zwiedzanie cennych zabytków – oto możliwości spędzania wolnego  czasu w tej części świata.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali