Afrykańskie wakacje w Liberii

Liberia to małe państwo w Afryce Zachodniej, które nie cieszy się wielką popularnością wśród turystów, chociaż w najbliższych dekadach może się to zmienić. Stabilniejsza sytuacja polityczna i rozwój kraju sprawiają, że turyści coraz częściej skłaniają się ku odkrywaniu tego, co jeszcze słabo odkryte. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że Liberia wyróżnia się ciekawą historią i kulturą, a na turystów czeka tutaj sporo atrakcji. Jakie miejsca warto odwiedzić podczas wakacji w Liberii? Poniżej znajduje się kilka propozycji.

Park Narodowy Sapo

Park Narodowy Sapo jest największym w całym kraju chronionym obszarem lasów deszczowych. Miejsce to przypadnie do gustu miłośnikom aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, a przede wszystkim dzikiej przyrody. Na terenie parku żyje ponad 120 gatunków ssaków i niemal 600 gatunków ptaków. Wiele z nich należy do zwierząt zagrożonych wyginięciem, na przykład sepowronka żółtogardła czy kot złoty. Żyje tutaj największa na świecie populacja zagrożonego hipopotama karłowatego, a także kanczyle afrykańskie i świnie leśne.

Liberian National Museum

Jest to muzeum narodowe, od którego warto zacząć zwiedzanie tego niewielkiego państwa. Na miejscu można poznać bogatą historię i kulturę Liberii, a także zobaczyć związane z nimi artefakty. Dzięki temu można zwiedzać kolejne punkty na liście do zwiedzenia z wielką wiedzą sprawiającą, że będą jeszcze ciekawsze. Dodatkowym walorem muzeum jest fakt, że znajduje się ono nad Oceanem Atlantyckim i rozpościera się z niego piękny widok na wybrzeże.

Liberia Chimpanzee Rescue & Protection

Liberia Chimpanzee Rescue & Protection to miejsce, które warto nie tylko wspierać w miarę własnych możliwości, ale również odwiedzić. Celem jego istnienia jest zapewnienie godnych warunków niezwykle przyjaznym szympansom, które szybko skradają serca turystów, są niezwykle towarzyskie i chętnie pozują do zdjęć. Kontakt z tymi małpami zapewnia mnóstwo radości odwiedzającym rezerwat gościom.

Kpatawee Waterfall

Kpatawee Waterfall to imponujący wodospad znajdujący się w północnej Liberii. Kaskady wody z hukiem spływają tutaj w każdej sekundzie, a całość otoczona jest przez gęstą roślinność. Jest to wyjątkowa sceneria, pozwalająca na docenienie dzikiej przyrody afrykańskiej.  Nie da się ukryć, że jest to też miejsce bardzo fotogeniczne i stanowiące naturalną scenografię dla pięknych zdjęć z wakacji w Liberii.

Mount Wuteve

Mount Wuteve to szczyt znajdujący się na Wyżynie Gwinejskiej w północnej Liberii. Niedaleko przebiega granica z Gwineą, a sam szczyt przyciąga miłośników pieszych wędrówek po górach. Góra ma 1380 metrów i momentami bywa wymagająca, ale zdecydowanie warto zdecydować się na wyprawę na szczyt. W miarę spokojny spacer przeradza się czasem w dość męczącą trasę, ale z samego szczytu można podziwiać imponujące widoki na okolice. W wielu krajach na świecie tej wysokości góry uznawane są za niskie, ale tutaj stanowi ona najwyższy szczyt Liberii, dlatego wiele osób decyduje się na to, aby na niego wejść.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali