Niezbędne przedmioty, które musisz spakować na wycieczkę do Machu Picchu i Inca Trail Hike

To, co spakujesz lub czego nie spakujesz do plecaka, może ułatwić lub utrudnić Twoją wyprawę do Peru. Machu Picchu jest niewątpliwie najpopularniejszą atrakcją turystyczną Peru. Jest to jedna z największych i najpiękniej zachowanych twierdz Inków na świecie, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Aby odwiedzić najbardziej imponujące ruiny Inków w Ameryce Południowej, będziesz potrzebować kilku rzeczy. Podpowiadamy, co umieścić na liście do spakowania.

Paszport
Ponieważ Machu Picchu stało się tak popularne w ciągu ostatnich kilku lat, obowiązują teraz surowe przepisy określające, ile osób dziennie może wejść do cytadeli. Aby Twój bilet był ważny, musisz okazać swój paszport w kasie. Inne dokumenty tożsamości mogą zostać zaakceptowane, ale nie zawsze. Będziesz także potrzebować paszportu z innego bardzo ważnego powodu. Możesz zdobyć pieczęć Machu Picchu w drodze powrotnej.

Bardzo lekka kurtka przeciwdeszczowa
Pamiętaj, że Machu Picchu jest zlokalizowane w środku lasu deszczowego, więc jest prawdopodobne, że będzie tu bardzo wilgotnie - szczególnie rano. Jeśli nie chcesz przemoczyć pozostałej odzieży, koniecznie zabierz ze sobą dobrą kurtkę przeciwdeszczową. Wybierz oddychającą, ultralekką kurtkę z najwyższej jakości wodoodporną technologią. Jeśli robisz wycieczkę na Inca Trail, zamoczenie w pierwszym dniu, może sprawić, że reszta podróży będzie bardzo uciążliwa. Ubrania nie wyschną tutaj zbyt łatwo.

Lekarstwa przeciw chorobie wysokościowej
Podczas gdy szlak Inków nie jest położony aż tak wysoko, jak wiele innych popularnych tras w regionie Cusco (takich jak Rainbow Mountain i obwód Ausangate), wysokość tutaj może źle działać na tych, którzy nie przejdą procesu aklimatyzacji. Byłbyś zaskoczony wiedząc, jak wiele osób musi odwołać podróż z powodu choroby. Popularnym, naturalnym środkiem zaradczym przeciw chorobie wysokościowej jest picie dużej ilości herbaty z liści koki. Jeśli jednak jesteś tu tylko przez krótki czas i wiesz, że cierpisz na chorobę wysokościową, dobrze jest przygotować się na wyprawę, przyjmując kilka dni wcześniej odpowiednie lekarstwa.

Kijki trekkingowe
Na szlaku Inków będziesz wędrować średnio od pięciu do sześciu godzin dziennie przez cztery kolejne dni. Strome podejścia sprawiają, że wyprawa jest naprawdę trudna. Kijki trekkingowe mogą okazać się bardzo przydatne na stromych zboczach, ponieważ zapewnią ci większą stabilność, ale także zmniejszą nacisk na kolana, co jest istotne zwłaszcza przy schodzeniu z góry.

Ubrania termiczne
Choć może Ci być bardzo gorąco, gdy wędrujesz w południowym słońcu, temperatura na tych wysokościach po zachodzie słońca może drastycznie spaść. Upewnij się, że masz ciepły, oddychający, lekki top termiczny i legginsy.

Mały plecak
Podczas górskich wędrówek zawsze warto mieć przy sobie niewielki, podręczny plecak, aby nosić takie rzeczy, jak butelka wody, kurtka przeciwdeszczowa, dodatkowy polar, batony energetyczne i przekąski.

Wysokiej jakości filtr przeciwsłoneczny
Pomimo tego, że nocą robi się zimno, słońce na szlaku Inków i na Macchu Picchu jest niezwykle silne. Podczas gdy resztę ciała chronić będzie odzież, na twarz nałóż koniecznie dużą ilość kremu przeciwsłonecznego o wysokim współczynniku, aby uniknąć poparzeń. Czapka lub inne nakrycie głowy także może być dobrym pomysłem. Przydadzą się również przyzwoite okulary przeciwsłoneczne z UVA i UVB.

Kostium kąpielowy i szybkoschnący ręcznik
Po wyczerpującej wędrówce śladami Inków lub po pełnym wrażeń dniu spacerowania po imponujących ruinach Machu Picchu, można zanurzyć się w gorących źródłach w pobliskim miasteczku Aguas Calientes. Upewnij się, zatem, że w Twoim plecaku znajduje się strój kąpielowy! Jeśli zamierzasz zanurzyć się w gorących źródłach, będziesz potrzebować też ręcznika. Najlepszym rozwiązaniem będzie lekki i szybkoschnący ręcznik, który nie zajmie zbyt wiele miejsca w bagażu.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali