Afryka i Safari - czyli niezapomniana przygoda dla całej rodziny!

Afryka to dziki, piękny i fascynujący kontynent, który urzeka nie tylko przyrodą, ale również niesamowitą kulturą i ludźmi żyjącymi w pełnej symbiozie z otaczającą naturą. Odnajdziecie tutaj zupełnie inny świat, co prawda biedny, ale wyróżniający się swoją nieskażoną naturą. Przekonaj się o tym podczas rodzinnego safari w Zanzibarze lub Namibii. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy kochają dziką przyrodę i przygodę oraz dla tych, którzy chcą oderwać się od codzienności i doświadczyć całej gamy emocji. Taki wypad jest idealny dla całej rodziny, ponieważ Twoje dzieci poznają kolebkę ludzkości i poszerzą swoje horyzonty. Na safari spotkacie ogromną ilość dzikich zwierząt, które będą dla was dosłownie na wyciągnięcie ręki. Takiego spotkania nie zastąpi nawet najlepszy film przyrodniczy. Tylko tutaj spotkacie się oko w oko ze zwierzętami z Wielkiej Piątki Afryki, czyli lwem, słoniem afrykańskim, bawołem, nosorożcem czarnym i lampartem. Co jeszcze was czeka?

Wspaniała przygoda w Afryce, pełnia niezapomnianych wrażeń z Parków Narodowych, ogromnej ilości dzikich zwierząt powodują, że wspomnienia z przygody na safari pozostają w pamięci bardzo długo. Jeszcze długo po powrocie będziecie chcieli jak najszybciej powrócić i na nowo odkrywać to cudowne miejsce wraz ze stadami słoni, żyraf oraz odpoczywającymi w cieniu drapieżnikami. Gwarantujemy cudowne wspomnienia i spektakularne zdjęcia z safari!

Safari – dla kogo?
Safari to miejsce przede wszystkim dla tych, którzy cenią sobie kontakt z przyrodą, a szczególnie ze zwierzętami. Jeśli Twoja rodzina to prawdziwi miłośnicy fauny, safari będzie dla was strzałem w dziesiątkę. Będziecie mogli robić zdjęcia wspaniałym, czającym się w naturze stworzeniom i wrócicie do domy z materiałem, który zachwyci każdego. Zresztą tak naprawdę nie trzeba być wielkim miłośnikiem natury, żeby zaglądanie prosto w oczy dzikim lwom zrobiło na nas wrażenie. Pamiętajmy jednak, że wybierając się na safari trzeba być przygotowanym na pewną dozę dyskomfortu związanego z długą jazdą po piaszczystych i wyboistych drogach, a także dużą dawką kurzu oraz słońca. Oznacza to, że nie jest to wycieczka z tego rodzaju, na której polenimy się w czasie błogiego wypoczynku. Tego rodzaju przygoda jest bardziej ekscytująca i angażująca niż relaks na plaży. 

Kiedy wybrać się na safari?
To oczywiście zależy. Najlepsza pora, czyli taka, która oferuje najlepsze szanse na zobaczenie jak największej liczby różnych zwierząt, będzie różnić się od konkretnego kraju i parku, do którego się udajemy. Zazwyczaj odradza się podróż w porze deszczowej, która przypada mniej więcej na okres od listopada do marca. Z kolei najczęściej polecaną porą w większości parków jest przedział pomiędzy lipcem a październikiem, kiedy trwa pora sucha.

Czy zwierzęta cierpią na safari?
Bardzo często atrakcje związane ze zwierzętami budzą w nas obawy, że tak uwielbiane przez nas stworzenia są źle traktowane i znoszą niewyobrażalne cierpienie. W sytuacji złego traktowania zwierząt nie chcemy nawet w pośredni sposób przyczyniać się do takiego procederu. Nic dziwnego więc, że decydując się na wycieczkę na safari zastanawiamy się nad koniecznością weryfikacji każdego miejsca. Na szczęście w przypadku safari w Afryce nie musimy się tym przejmować. Co prawda nie istnieją żadne ograniczenia co do liczby wpuszczanych do parków samochodów, co sprawia, że czasami, w wyjątkowych sytuacjach bywa trochę tłoczno. Najważniejsze jest jednak to, że samochody mogą poruszać się tylko po wytyczonych drogach, co oznacza, że nie ma mowy o jeździe off-road. Nieważne więc jak bardzo turyści naciskają, żeby podjechać do leżących pod drzewem gepardów czy lwów – żaden przewodnik tego nie zrobi. Dodatkowo, w parkach obowiązują pewne zasady, a najważniejszą z nich jest szanowanie zwierząt i nie przeszkadzanie im w ich codziennym życiu. Wykluczone jest zatem ich karmienie oraz wychodzenie z pojazdów w celu zapoznania się bliżej z osobnikiem. Same zwierzęta przyzwyczaiły się już do widoku ludzi w samochodach i nie zwracają na nich szczególnej uwagi. Wiedzą, że nie stanowią dla nich zagrożenia więc toczą życie swoim własnym, niezakłóconym obecnością człowieka rytmem, a my możemy bezpiecznie przyglądać się dzikiej naturze.

Co warto ze sobą zabrać?
Jeśli zastanawiasz się co zabrać, wyobraź sobie, że jedziesz na camping – tylko taki bez namiotu, kuchenki, czy śpiwora. Oznacza to, że powinieneś przygotować sobie listę rzeczy, które okażą się wam bardzo przydatne w trakcie pobytu na safari. Bazując na doświadczeniach innych turystów okazuje się, że dobrze mieć przy sobie: lornetkę, dobry repelent, filtr przeciwsłoneczny, nakrycie głowy, zapas gotówki, mokre chusteczki, wodę termalną w sprayu, papier toaletowy, szybkoschnące ręczniki, jedną ciepłą bluzę lub kurtkę i powerbank. Tak wyposażeni możecie zacząć swoją przygodę na safari!

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali