Meksyk - czy to dobre miejsce na podróż poślubną?

Po ślubie i weselu pora wybrać kierunek na podróż poślubną. Oczywiście każda para ma własne preferencje i każdy posiada swoje wymarzone podróżnicze destynacje, jednak wielu z nas chce zobaczyć „cały świat” lub kilka bardzo odmiennych od siebie miejsc i nie wie, jaką decyzję ostatecznie podjąć. Każdy z nas chciałby ruszyć do Meksyku, żeby zasmakować w tej niezwykle żywej, energicznej i kolorowej kulturze. Wspaniała muzyka, szalona tequila, barwne stroje, radość i otwartość ludzi sprawiają, że Meksyk jest często w pierwszej podróżniczej piątce u wielu osób. Czy jest to jednak dobre miejsce na podróż poślubną?

Nie będziemy zwlekać z odpowiedzią – tak, Meksyk jest świetnym kierunkiem na podróż poślubną! W zasadzie trudno wymarzyć sobie bardziej romantyczne miejsce na spędzenie podróży poślubnej niż Meksyk. Znajdziemy tu idealnie białe, piaszczyste plaże zanurzające się w turkusie wody, które będą perfekcyjną scenerią do przeżywania wspólnych chwil świeżo upieczonej Pary Młodej. Nowożeńcy mogą wybierać spośród szerokiej oferty hoteli w Cancun, czy wzdłuż całego wybrzeża Riviera Maya. W ogóle Meksyk to kraj o wielu twarzach, które z przyjemnością wspólnie odkryjecie. Z jednej strony czekają na was karaibskie słońce, drinki z palemką i beztroski chill out, a z drugiej fascynująca kultura, dziedzictwo Azteków i Majów, kolonialne miasteczka oraz indiańskie wioski. Podróż poślubna w Meksyku to wyjątkowa okazja, aby zanurzyć się w tajemniczych cenotach i odwiedzić wspaniałą hacjendę na Jukatanie, wspiąć się na tysiącletnie budowle w Chichen Itza, zwiedzić kolorową Oaxacę i zanurkować w turkusowych wodach Isla Mujeres czy Isla Holbox. Specjalnie dla was taką podróż wykreuje Planet Escape.

Mexico City
Mexico City to fascynujące miejsce, które przyciąga swoją magnetyczną mocą. Miasto dosłownie rozlewa się i rozpełza po okolicznych wzgórzach tworząc największą aglomerację miejską na świecie! Mieszka tu około 22 mln ludzi. Co ciekawa w przeszłości miasto było stolicą azteckiego imperium Tenochititlan, a w XVI w. została podbita przez konkwistadorów i zrównana z ziemią. To właśnie na jej gruzach Hiszpanie zbudowali miasto, które do dzisiejszego dnia posiada status najważniejszego ośrodka w kraju. Meksyk należy poznawać od środka a w tym celu trzeba wejść pod ziemię, do stołecznego metra, które tworzy odrębny byt. To podziemne miasto tętni życiem łącząc ze sobą najdalsze zakątki metropolii, jak np. dzielnicę bohemy Coyoacan, gdzie w niedzielne popołudnie na zielonych skwerach emeryci tańczą przy dźwiękach salsy. Z kolei po wizycie na Placu Garibaldi i pływających ogrodach Xochimilco warto udać się na słynny meksykański wrestling – lucha libre. Zwiedając Mexico City nie można pominąć najważniejszego miejsca katolickiego kultu w Ameryce Łacińskiej, czyli Sanktuarium Matki Bożej z Guadelupe oraz miejsca gdzie narodzili się bogowie, a więc Teotihuacan, gdzie trzeba wspiąć się na Piramidę Słońca.

Riviera Maya
Mowa o wstędze szerokiej białopiaszczystej plaży, która ciągnie się wzdłuż wybrzeża Morza Karaibskiego, od Puerto Morelos po Rezerwat Biosfery Siaan Kan. Jest to wymarzone miejsce dla pary nowożeńców na wspólne romantyczne chwile. W właśnie tutaj, na plaży, przy blasku pochodni mariachi przygrywają zakochanym parom, w barach leje się tequila, na katamaranach serwują egzotyczne drinki a pod wodą czekają skarby Mezoamerykańskiej Rafy Koralowej – czy można wyobrazić sobie lepszą scenerię? Jest to najlepiej rozwinięta turystycznie część Meksyku, która oferuje hotele na wysokim poziomie, bogate życie nocne, sklepy oraz znakomite restauracje ze specjałami meksykańskiej kuchni. Co więcej, na wybrzeżu znajdziemy majańskie świątynie, na których wygrzewają się ogromne iguany, ukryte w dżungli piramidy, podziemne systemy jaskiń krasowych zwane cenote oraz rezerwaty o wyróżniającej się na skalę światową bioróżnorodności. Zakocanych z pewnością zauroczą nadmorskie miejscowości, jak Tulum, Akumal, Playa del Carmen a Isla Mujeres i wyspa Cozumel będą wyspami szczęśliwymi, do których z pewnością będziecie powracać wspomnieniami w kolejnych latach swojego małżeństwa!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali