Przygoda w Wietnamie

Pora zaplanować idealne wakacje. Jeśli macie dość polskiego morza lub europejskich stolic, tym razem obierzcie kierunek na Azję. W końcu chodzi o to, aby poznawać nowe kultury, zaskakujące miejsca i obyczaje oraz wspaniałych ludzi, którzy żyją oferują zupełnie inne podejście do życia. A nie ma lepszego miejsce niż niesamowity i pełen niespodzianek Wietnam, aby rozpocząć swoją azjatycką przygodę!

W Wietnamie jest wszystko, czego można oczekiwać od azjatyckiej przygody. Znajdziecie tutaj kolonialny klimat Hoi An, wielkomiejską energię Sajgonu, zachwycające formacje skalne Ha Longo oraz zielone tarasy ryżowe Mai Chau. Do tego wszystkiego tropikalne wyspy! Z Planet Escape skomponujcie z podróż, która pozwoli wam uciec od rzeczywistości i zgiełku codzienności. Doświadczcie orientalnej natury gwarantuje niezapomniane wakacje, do których chętnie będziecie wracać nie tylko wspomnieniami. Czeka na was rejs po Delcie Mekongu, wizyta w butikowym hotelu w Mui Ne, poznanie najciekawszych zabytków Hue oraz relaks na niebiańskich plażach Phu Quoc.

Wybrzeże Wietnamu i Phu Quoc
Zacznijcie wyprawę od tętniącego sztuką Hanoi, majestatycznych formacji Zatoki Ha Long oraz pełnych życia sajgońskich rynków. Zauroczą was spacery magicznymi uliczkami Hai Anu. Punktem kulminacyjnym będzie rajska wyprawa na wyspę Phu Quoc. W Hanoi można poznać unikalną atmosferę, jaką tworzą tamtejsze, starożytne pagody, kolonialne kamienice oraz bulwary zatopione w aurze egzotycznej dekadencji. Polecam wyprawę nad jezioro Hoan Kiem, gdzie można poćwiczyć wspólnie z lokalnymi mieszkańcami tai chi. W Hanoi można głęboko wniknąć w kulturę Wietnamu i jego bogatą tradycję. Po tych unikalnych doświadczeniach czeka was rejs po spektakularnej zatoce Ha Long, gdzie znajduje się fotograficzne safari skarbów. Zlokalizowane są tutaj zadziwiające formacje wapienne, Wyspa Żółwia oraz Ukryta Zatoka, w której czai się niespodzianka. Kolejna destynacja to Hoi An, czyli jedno z najbardziej uroczych miejsc na ziemi. Spacery małymi, średniowiecznymi uliczkami w otoczeniu wspaniałych zabytków urozmaica smak lokalnej kuchni, która zapewnia wyjątkowe doznania smakowe. Lokalne potrawy to prawdziwa kulinarna rozkosz. W miasteczku panuje kameralna atmosfera, sprzyjająca wizytom w galeriach, na ryneczkach czy w restauracyjkach z drinkami i basenami. Z tego swojskiego klimatu przeniesiecie się wprost do ekscytującego i tętniącego życiem Sajgonu. Miasto jest pełne malowniczych świątyń i parków. Odrobiny wytchnienia od miasta można poszukać na wyspie Phu Quoc, gdzie idylliczne otoczenie białych plaż, palm kokosowych oraz turkusowych wód pozwoli przy drinku i idealnej pogodzie zapomnieć o codziennych problemach.

Tradycyjna Sapa
Ciężko oprzeć się urokom malowniczego Sapa. Zacznijmy jednak od Hanoi, gdzie poza wyżej wymienionymi atrakcjami będziecie mogli zjeść kolację w domu uroczej pary wietnamskich emerytów. Sapy to wysoko położone miasto, gdzie będziecie mogli podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na tarasy ryżowe. Sąsiadujące z miastem wioski są zamieszkiwane przez mniejszości etniczne, które z chęcią prezentują swoją kulturę i obyczaje turystom i podróżnikom. Są tutaj barwne, wiejskie ryneczki, na których można znaleźć niezwykłe drobiazgi i smaki. Pierwszej nocy ugości was para Wietnamczyków w tradycyjnej wiosce. Tym sposobem od środka poznacie fascynującą kulturę, zupełnie inną od europejskiej. Czeka was też wizyta w wiosce czarnych Hmongów z ich barwnymi strojami i czerwonych Dao, kolorowe rynki Sapy oraz rozległe i przepiękne tarasy ryżowe.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali