Rennes i jego atrakcje

Rennes i jego atrakcje

Dla miłośników historii oraz dla tych, którzy cenią sobie możliwość spotkania się z piękną architekturą Francja jest krajem wyjątkowym. Biura podróży od lat chętnie urządzają wycieczki objazdowe po tym kraju, którego bogactwo i różnorodność mogą zaskoczyć każdego. Wśród pięknych miast, w których z pewnością warto zatrzymać się w czasie wycieczki po Francji znalazło się Rennes. To jeden z ciekawszych ośrodków miejskich na terenie kraju, a zarazem najważniejszy punkt na turystycznej mapie Bretanii. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na gości? Jakie zabytki warto uwzględnić w programie swej wycieczki po tym mieście?

Choć Rennes znajduje się nieco na uboczu, dzięki pięknej zabudowie oraz dynamicznie rozwijającej się gospodarce stał się jednym z najważniejszych francuskich miast. Piękna okolica oraz rola, jaką w swych dziejach odgrywało miasto sprawiły, że coraz ważniejszą rolę odgrywa tu turystyka. Nie można też zapominać o nauce, gdyż od XVIII wieku Rennes jest ważnym ośrodkiem akademickim - jednym z ważniejszych w tej części Europy. Długa historia, wkład w naukę oraz piękna zabudowa sprawiły, że mimo położenia z dala od głównych szlaków komunikacyjnych Rennes spotkało się z wielkim zainteresowaniem turystów. Co można zobaczyć w czasie wycieczki po mieście? Bez wątpienia największą sławę zdobyły znajdujące się na terenie tego miasta zabytki sztuki sakralnej. Szczególną uwagę przyciągają romańskie kościoły, które mają nie tylko ogromną wartość artystyczną, ale i historyczną. Wzniesiona w XVIII wieku katedra również przyciąga, gdyż w jej wnętrzu czeka na turystów ciekawy ołtarz z XVI stulecia. Wśród zabytków świeckich uwagę przyciąga pochodzący z XVIII wieku ratusz oraz starszy o sto lat Pałac Sprawiedliwości. Rennes przyciąga również swymi placówkami muzealnymi. Do tych najchętniej odwiedzanych przez turystów zaliczają się Muzeum Bretanii oraz Muzeum Sztuk Pięknych.

Rennes to jedno z piękniejszych miast, jakim może się pochwalić Francja. Ten kraj, którego atrakcje turystyczne zaskakują i fascynują od lat, nie bez powodu stał się ulubieńcem niejednego biura podróży. Piękno i niezwykła różnorodność - oto walory Francji, której poznawanie można z powodzeniem rozpocząć od wizyty w Rennes.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali