Mexico City - miasto pełne kontrastów

Mexico City to jedna z największych metropolii na świecie oraz stolica  państwa Meksyk. Miasto otoczone jest pasmami górskimi i samo znajduje  się na wysokości przekraczającej dwa tysiące metrów nad poziomem morza.  To miasto pełne życia, niespotykanych kontrastów, intrygującej kultury  oraz doskonałego jedzenia. Co w szczególności warto zobaczyć w tym  wielkim mieście?

Plac Zocalo

Dla wielu osób to  jedyne słuszne miejsce, od którego należy zacząć zwiedzanie miasta. Plac  Zocalo jest sercem stolicy i jednym z największych placów na całym  świecie. Jego powierzchnia 46800 metrów kwadratowych. Już w czasach  prekolumbijskich w tym właśnie miejscu znajdował się rynek, a zatem  miejsce niezwykle istotne z perspektywy miasta. Wokół tego miejsca  znajdują się zabytki, które warto wziąć pod uwagę podczas zwiedzania  miasta. Jednym z nich jest bez wątpienia Catedral Metropolitana, którą  zalicza się do największych świątyń Ameryki Łacińskiej. Niepodal  znajduje się również Pałac Prezydencki.

Park Chapultepec

Mexico  City to miejsce, w którym życie tętni przez całą dobę. Nie bez powodu  mówi się, że to miejsce nigdy nie zasypia. Osoby pragnące odetchnąć  nieco od miejskiego zgiełku powinny udać się do pięknego parku  Chapultepec. To największy i najstarszy park w tym regionie świata, ale  przede wszystkim idealne miejsce na spacer w przepięknych  okolicznościach przyrody. Park porasta bujna roślinność, a zatem będzie  też idealnym schronieniem przed słońcem w godzinach szczytu. Do  najważniejszych atrakcji tego miejsca należą piękne rzeźby rozmieszczone  w różnych częściach parku, Ogród Zoologiczny oraz wesołe miasteczko.  Warto także wspomnieć, że w parku znajdziemy aż trzy jeziora i dziewięć  obiektów muzealnych.

Paseo de la Reforma

Paseo  de la Reforma jest w rzeczywistości aleją liczącą sobie około piętnastu  kilometrów. Nie byłoby w tym nic interesującego, gdyby nie fakt, że to  jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc w stolicy oraz przestrzeń, w  której zawsze dzieje się coś ciekawego. To właśnie tutaj znajduje się  najwyższy w całym mieście budynek, tj. Torre Reforma liczący sobie 246  metrów. Również tutaj znajduje się legendarny już pomnik Anioła  Niepodległości. Dla wielu młodych mieszkańców miasta oraz turystów  przybywających z innych zakątków świata, Paseo de la Reforma jest  miejscem, w którym niemal zawsze będzie można natknąć się na ciekawe  wydarzenia kulturalne. Bywają tutaj gwiazdy największego formatu oraz  mniej znani muzycy.

Plac Garibaldi

Będąc w  Mexico City koniecznie trzeba udać się na Plac Garibaldi. To jedno z  tych miejsc, w którym czas w pewien sposób się zatrzymał. Dla wielu osób  jest jedynym miejscem, w którym będzie można usłyszeć jeszcze  legendarnych mariachi. Właściciele tutejszych restauracji i mniejszych  knajpek regularnie urządzają wspaniałe klimatyczne wieczorki  folklorystyczne. To jedno z niewielu miejsc w mieście, w którym tradycja  jest tak pielęgnowana i propagowana. Wielu turystów przybywa do tej  dzielnicy wyłącznie po to, by zapoznać się ze wspaniałą meksykańską  muzyką tradycyjną.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali