Lombok - dlaczego warto odwiedzić tę wyspę?

Od dziesięcioleci turyści znają Lombok jedynie, jako bliźniaczą wyspę Bali. Renoma i popularność Bali jest znacznie wyższa. I choć jest wiele powodów, które sprawiają, że warto odwiedzić Bali, istnieje kilka rzeczy, które mogą uczynić Lombok bardziej interesującym miejscem, niż Bali. Odkryjmy, zatem dlaczego warto odwiedzić Lombok.

Mniejszy tłok
Ze względu na ogromny napływ turystów na Bali, wiele tradycyjnych wiosek ma teraz bardzo turystyczną atmosferę, a większość głównych kurortów jest w trakcie sezonu niesamowicie zatłoczona. Być może nie wszystkim to przeszkadza, ale turyści, którzy pragną spokojnego, kameralnego wypoczynku, powinni rozważyć wybranie Lombok zamiast Bali. 

Niższe ceny
Jako mniej turystyczna wyspa, Lombok może zaoferować turystom produkty i usługi w niższych cenach, niż te na Bali. Wielu turystów wyjeżdża stąd zaskoczonych przystępnymi cenami prywatnych willi czy wyśmienitych potraw.

Wspaniałe wodospady
Nie brakuje ich również na Bali, ale majestatyczne wodospady wyspy Lombok są niepowtarzalne. Tylko tutaj zobaczymy cudowne kaskady Tiu Teja, Tiu Kelep czy Beneang Kelambu, które sprawiają, że krajobrazy wyspy nabierają dramatyzmu i dzikiego piękna. Na Lombok wodospadów jest co nie miara, a każdy ma swoje unikalne cechy. 

Różowa plaża
Bali i Lombok mają swoje własne idylliczne plaże z czystą niebieską wodą i gładki biały piasek, ale tylko jedna z tych wysp posiada wybrzeże o różowych piaskach. Pink Beach, lub jak nazywają ją mieszkańcy, Tangsi Beach, znajduje się z dala od innych turystycznych obszarów i nadal zachowuje swój naturalny stan, z czystą przezroczystą wodą i dziewiczym piaskiem o niezwykłej barwie. 

Kultura plemienia Sasak
Mimo, że Lombok i Bali są usytuowane stosunkowo blisko siebie, zwłaszcza biorąc pod uwagę ogromny obszar Indonezji, ich kultury są bardzo różne. Ludem rdzennym wyspy Lombok jest plemię Sasak, które mówi własnym językiem i posiada własną religię podczas, gdy większość mieszkańców Bali to hindusi. Zwiedzanie Lomboku daje możliwość poznania tej wyjątkowej kultury, której nie można znaleźć gdzie indziej.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali