Jakie atrakcje warto zobaczyć w Reykjaviku?

Islandia to kraj, który w ostatnich latach cieszy się rosnącą popularnością wśród polskich turystów. Dzieje się tak, ponieważ na wyspę latają samoloty tanich linii lotniczych, a przede wszystkim dlatego, że kraj ten powala na kolana majestatyczną przyrodą, polami magmowymi, imponującymi plażami i spektakularnymi wodospadami. Stolicą Krainy Lodu jest Reykjavik, będący jednocześnie największym miastem na całej wyspie. Dlaczego warto wybrać Reykjavik na cel wakacyjnej podróży? Poniżej znajduje się kilka atrakcji, które przyciągają tutaj turystów.

Nietypowy kościół Hallgrimura

To jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w całej Islandii, która przywodzi na myśl raczej konstrukcje rodem z powieści J.R.R. Tolkiena. Nietypowy projekt świątyni powstał jeszcze przed wybuchem drugiej wojny światowej, ale prace budowlane rozpoczęły się dopiero w 1945 roku. Strzelista konstrukcja ma ponad 74 metry wysokości, a w związku z tym jest drugim pod względem wysokości budynkiem na wyspie. Jest to znany punkt orientacyjny, a na wieży znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać imponującą panoramę miasta.

Harpa, czyli modernizm w stylu islandzkim

Harpa to imponująca sala koncertowa, która po raz pierwszy powitała gości w 2011 roku. Budowla ta zrobi wrażenie na miłośnikach nowoczesnej architektury, ponieważ składa się przede wszystkim ze szkła, a jej kształt silnie nawiązuje do bazaltowego krajobrazu Islandii. Do środka można wejść, nawet jeśli nie odbywają się tak akurat koncerty. Warto to zrobić ze względu na ciekawe wystawy czasowe, przyjemną restaurację oraz możliwość zrobienia unikatowych zdjęć miasta przez nieregularne okna budynku.

Narodowe Muzeum Islandii

Narodowe Muzeum Islandii zostało założone w drugiej połowie XIX wieku i do dnia dzisiejszego zgromadziło ogrom eksponatów, zdjęć czy dokumentów dotyczących niesamowitej kultury islandzkiej. Zdecydowanie jest to miejsce, od którego warto rozpocząć zwiedzanie miasta czy nawet całej wyspy. Na terenie kompleksu turyści mają szansę poznać ciekawostki na temat języka islandzkiego, który od stuleci niemal w ogóle się nie zmienił, czy też historii i polityki kraju. Warto dodać, że jest to bodajże jedyny kraj na świecie, który oficjalnie uznaje istnienie elfów, a w związku z tym powołało specjalną komisję rządową zajmującą się tymi małymi stworzeniami.

Stary port i knajpki na każdą kieszeń

Nie da się ukryć, że Islandia jest krajem dość drogim dla większości Polaków. Z drugiej strony oferuje ciekawostki kulinarne, którym smakosze niezwykłych potraw nie będą mogli się oprzeć. W starym porcie w stolicy Islandii znajduje się sporo klimatycznych knajpek, które warto odwiedzić, aby poznać islandzką kuchnię. To idealne miejsce, aby skosztować wszelkich wyrobów z popularnej tutaj baraniny, świeżych przegrzebków i innych owoców morza, steków z wieloryba czy znakomitych zup z homara. W niektórych miejscach wciąż można tutaj zjeść popularną kiedyś na Islandii głowę baranią wraz z całą zawartością czy też kupić hakarl, a więc sfermentowane mięso rekina.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali