Najlepsze miejsca na wycieczkę z plecakiem w Wietnamie

Niektórzy wolą zorganizowane podróże, w trakcie, których mogą zobaczyć najważniejsze atrakcje turystyczne danego miejsca. Inni cenią możliwość samodzielnego wyruszenia z plecakiem w teren i poznania danego kraju od podszewki. Dla tej drugiej grupy przygotowaliśmy krótki przewodnik po fascynujących miejscach Wietnamu, które idealnie nadają się na wycieczkę z plecakiem.

Hanoi
Chaotyczna stolica Wietnamu jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia podróży lub jej zakończenia, w zależności od tego, czy planujemy podróż z plecakiem z północy na południe, czy odwrotnie. Po wylądowaniu w tym miejscu, najbardziej przeraża prawdopodobnie przytłaczająca liczba motocykli na ulicach. Możemy nagle poczuć się, jak pięciolatek, mający nadzieję, że dorosły będzie trzymał go mocno za rękę, podczas przechodzenia przez ulicę. Ale można się do tego przyzwyczaić. Miasto ma wiele atrakcji do zobaczenia. Głównie jeziora, pagody i muzea oraz oczywiście, Starą Dzielnicę. Dobrym pomysłem byłoby spędzić tutaj dwa dni, aby się zaaklimatyzować. Zanim wyruszymy w dalszą drogę upewnijmy się, że spróbowaliśmy miski pho.

Sapa
Sapa jest najważniejszą bazą trekkingową w Wietnamie i nie można opuścić kraju bez dnia wędrówki przez tarasy ryżowe, bujne doliny i niekończące się szczyty krasowe regionu. Włączmy trasę Heavens Gate, Mount Fansipan (najwyższy szczyt Indochin) i dolinę Muong Hoa do swoich planów i cieszmy się wyprawą. Zamiast rezerwować miejsce noclegowe w hotelu, spędźmy noc w wiosce u plemiennej rodziny, by doświadczyć prawdziwego, wietnamskiego życia.

Ha Long Bay
Ha Long Bay, uznawana za jeden z siedmiu nowych cudów natury świata, jest uosobieniem wietnamskiego wybrzeża, z tysiącami wapiennych szczytów krasowych wystających ze szmaragdowych wód i setkami niezamieszkałych wysp zwieńczonych gęstą dżunglą, rozrzuconych wokół zatoki. Piesza wycieczka tutaj jest najłatwiejszym sposobem na poruszanie się, ponieważ jest to miejsce chronione należące do światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedźmy Park Narodowy Cat Ba oraz jaskinię Dau Go w trakcie niesamowitej wycieczki kajakiem.

Ninh Binh
Możemy dotrzeć do Ninh Binh bezpośrednio z zatoki Ha Long, jeśli nie chcemy wrócić do Hanoi. Często nazywane „zatoką Ha Long na lądzie”, Ninh Binh to kolejne fantastyczne miejsce, w którym można podziwiać niesamowicie bujną naturę Wietnamu. Są tu cztery główne obszary zainteresowania turystów: Tam Coc, Trang An, Van Long Nature Reserve i Park Narodowy Cuc Phuong. Na wycieczkę w to miejsce zarezerwujmy sobie, co najmniej dwa dni.

Phong Nha
W Phong Nha spektakularnej scenerii na powierzchni dorównują podziemia. Phong Nha słynie z licznych jaskiń i znajduje się tu największy na świecie system jaskiń, Hang Son Doong. Park narodowy Phong Nha Ke Bang jest największym w Wietnamie i jest domem dla ostatnich dzikich populacji czarnych niedźwiedzi, słoni i tygrysów w tym kraju.

Hoi An
Hoi an nie jest zwykłym nadmorskim miastem takim, jak Da Nang. W Hoi An jest wiele miejsc do zwiedzania - od fantastycznych posągów, przez wioski rybackie na obrzeżach miasta, po plażę An Bang / Cua Dai na przeciwległym wybrzeżu do Tra Que, pierwszej ekologicznej wioski warzywnej w Wietnamie. Urokliwe, zabytkowe stare miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali