Co trzeba zobaczyć na Bali?

Spośród wielu wysp Indonezji jedną z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów jest Bali. Udając się na tą wyjątkową wyspę można spodziewać się niezwykłych krajobrazów, rajskich plaż, kipiących soczystą zielenią lasów tropikalnych oraz niepowtarzalnego folkloru i kultury, która zachwyca cały świat. Z pewnością nie można na Bali ominąć również świątyń. Bali, nazywane „Wyspą Świątyń” może poszczycić się ponad 30 tysiącami budowli sakralnych.

Turystyczne Bali
Bali jest wyspą nastawioną w znacznej mierze na turystykę. Przybywają tu ludzie ze wszystkich zakątków naszego globu. Południe wyspy obfituje w kurorty turystyczne, zapewniające najwyższe standardy. Bali charakteryzuje się doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Mieszkańcy także dbają o to, aby turyści przyjeżdżali tu chętnie. Tutejsi rzemieślnicy zaopatrują sklepy z pamiątkami. Liczni malarze, rzeźbiarze, krawcowe, tkaczki dostarczają turystom niepowtarzalnych, lokalnych produktów. 

Krajobrazy, jak ze snu
Kto raz zobaczy wyjątkowe krajobrazy Bali, zapamięta je na zawsze. Pośród soczyście zielonej, dzikiej dżungli, wyrastają wulkany. Pola ryżowe, plantacje kawy i herbaty tworzą przedziwną mozaikę. Skaliste zbocza dodają nieco dramatyzmu tym pięknym widokom, a niezwykłe sakralne budowle trwają na przekór upływowi czasu. Mówiąc o krajobrazach Bali, trudno nie wspomnieć o rajskich plażach tej wyspy. Plaże, choć wąskie, posiadają bardzo urozmaiconą linię brzegową. Na południu piasek jest jasny, natomiast na północy dominują plaże ciemne, wulkaniczne. Jedne i drugie mają swój niepowtarzalny urok. 

Tutejsza architektura doskonale współgra z krajobrazem. Tradycyjne, balijskie domostwa zazwyczaj otacza mur. Według lokalnych wierzeń ma on stanowić ochronę przed złymi duchami. Przed domami budowane są otwarte pawilony, w których przyjmuje się gości. Centrum domostwa stanowi sporej wielkości dziedziniec, który otoczony jest niewielkimi pawilonami mieszkalnymi. Co ciekawe, każdy dom na Bali posiada własną świątynię, otoczoną świętymi posągami i bogato zdobioną. Trudno znaleźć budynki mieszkalne, które nie byłyby wzniesione zgodnie z tymi zasadami. Architektura balijska stanowi ogromny atut tej wyspy. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali