Jak żyją ludzie w Indonezji?

Jeśli wcześniej nie byłeś w żadnym kraju azjatyckim, po przyjeździe do Indonezji możesz przeżyć mniejszy lub większy szok kulturowy. Najważniejsze, aby przyjechać do tego kraju z otwartymi oczami i sercem. Odrzuć wszelkie stereotypy. Nie oceniaj mieszkańców Indonezji, kultury i całego kraju. Po prostu zaakceptuj go takim, jaki jest. 

Zachowania charakteryzujące Indonezyjczyków
Indonezyjczycy są bardzo ciekawskimi ludźmi. Przynajmniej takie jest pierwsze wrażenie Europejczyków. Już w trakcie pierwszego spotkania mogą zadawać bardzo osobiste pytania. Nie chcą być niegrzeczni, ani ingerować w twoją prywatność. Po prostu starają się być przyjaźni w kontaktach z obcymi. To, co w naszym kraju uznalibyśmy za gapienie się, w Indonezji nie jest traktowane, jako niegrzeczne. Czasem, w miejscach publicznych, możesz poczuć się jak obserwowany obiekt. Nie warto się tym przejmować, choć w pewnych sytuacjach możesz czuć się skrępowany.

Kiedy planujesz spotkać się z Indonezyjczykiem, powinieneś wiedzieć, że "jutro" ("besok") nie ma tutaj dokładnie tego samego znaczenia, jak nasze. Jeśli mieszkaniec Indonezji mówi "Besok kita makan bersama", może to oznaczać "Jemy razem jutro". Jednak równie dobrze może mieć na myśli: "jemy razem w ciągu 2 lub 3 dni" . Wszystko zależy od kontekstu. To samo dotyczy wyrażenia "wczoraj" ("kemarin"), które może oznaczać "wczoraj", " przedwczoraj", "tydzień temu" i itd. Jeżeli umawiamy się na spotkanie, zawsze upewnijmy się, czy mówimy o tym samym terminie. 

Indonezyjczycy mają bardzo swobodne podejście do czasu. Punktualność nie jest tu w ogóle istotna. Gdy ktoś się spóźnia, nie denerwuj się. Nie traktuj tego, jako braku szacunku. Mieszkańcy Indonezji nigdy nie trzymają się ściśle umówionych godzin. 
To naród, który jest niezwykle uprzejmy. Na twarzach mieszkańców często gości uśmiech. Ktoś może się z tobą zupełnie nie zgadzać, nie lubic czegoś, ale uśmiech nie zniknie z jego twarzy. W Indonezji na porządku dziennym jest również okazywanie szacunku rodzicom, nauczycielom, osobom starszym. Wyrażany jest on w dosyć specyficzny sposób. Młodzi ludzie biorą rękę i dotykają czoła w geście "salim". 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali