Wizyta w Pura Goa Lawah - w Świątyni Jaskinia Nietoperzy

Wybierając wakacje na Bali, wielu turystów chce nie tylko skorzystać z gorącego klimatu i egzotycznych plaż, ale również zobaczyć charakterystyczne dla wyspy budowle. Wycieczkę można zorganizować indywidualnie, ale najczęściej podobne wyjazdy proponują hotele lub biura podróży, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji.

Wyspa tysiąca świątyń

Wśród atrakcji Bali na pewno należy zwrócić uwagę na liczne świątynie – niekiedy ta część Indonezji nazywana jest „wyspą tysiąca świątyń” i łatwo przekonać się, że nie jest to nieuzasadnione określenie. Z hinduizmem i lokalnym doświadczaniem religii turyści będą spotykać się bardzo często, jeśli będą chcieli poznać choć trochę codzienne życie mieszkańców. Oprócz świątyń miejscami kultu bywają także samodzielnie skonstruowane ołtarzyki. Bardzo mocna jest na Bali wiara zarówno w bogów, jak również demony, które należy obłaskawiać ofiarami. Z punktu widzenia turystów to jednak budowle sakralne będą znajdowały się w centrum uwagi. Wizyta w świątyni Pura Luhur Uluwatu zachwyci przede wszystkim pięknymi widokami – położona jest bowiem na wysokim skalnym klifie nad Oceanem Indyjskim. Pura Tanah Lot swoją popularność niewątpliwie zawdzięcza położeniu – podczas przypływu skała na której jest zbudowana zostaje otoczona wodą, co powoduje wrażenie, że świątynia znajduje się pośrodku wody. Miejscem wycieczek turystycznych jest niejednokrotnie również Pura Goa Lawah i z pewnością trudno ją pomylić z innymi świątyniami.

Świątynia Pura Goa Lawah

Wizyta w świątyni Pura Goa Lawah w przewodnikach turystycznych i prospektach biur podróży jest wymieniana razem ze zwiedzaniem Jaskini Nietoperzy. Nie jest to określenie na wyrost, bo na terenie świątyni znajduje się grota, w której można zobaczyć wiszące u stropu nietoperze. Przejście kamiennymi korytarzami niejednokrotnie zaskakuje turystów, ponieważ nietoperzy jest sporo, poruszają się i wydają charakterystyczne dla siebie dźwięki. Przez to można odnieść wrażenie, że bezpośrednio nad naszymi głowami strop ożywa.

W Pura Goa Lawah możemy być świadkami nie tylko przejawów religijności mieszkańców wyspy, ale również dowiedzieć się więcej o lokalnych legendach. Według jednej z nich, jaskinię zamieszkują nie tylko nietoperze, ale także ogromny smok Naga Basuki. Niekiedy można spotkać się z opiniami, że jaskinia prowadzi aż do kompleksu Pura Basakih – największego skupiska obiektów sakralnych na Bali. W jego skład wchodzą liczne sanktuaria i świątynie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali