Najpiękniejsze wyspy Indonezji!

​Indonezja to jedno z bardziej popularnych miejsc na spędzenie urlopu, czy niezapomnianego w wrażenia wyjazdu. Kraj ten znajduje się na czternastym miejscu pod względem wielkości państw. Indonezja to kraj wyspiarski położony na ponad siedemnastu tysiącach wysp, z czego jedynie około sześć tysięcy wysp jest zamieszkanych. Wyspy Indonezyjskie należą do Archipelagu Malajskiego i rozciągają się na długości ponad pięciu tysięcy kilometrów wzdłuż równika i na długości ponad tysiąca siedmiuset kilometrów z południa na północ. Wyspy Indonzji otoczone są przez Ocean Spokojny i Indyjski. Znajdują się na nich liczne wulkany co niezmiennie sprowadza turystów żądnych tak niespotykanych widoków. Indonezja jest też niestety krajem często nękanym przez trzęsienia ziemi i tsunami. Najważniejsze i najpopularniejsze wyspy Indonezji to Sumatra, Jawa, Borneo, Bali i Nowa Gwinea. Wyspy Indonezji chętnie odwiedzane są przez turystów przez praktycznie cały rok dzięki klimatowi który na to pozwala, nawet gdy na jednej z wysp panuje obecnie pora mokra i deszczowa Indonezja jest tak rozległa, że na pewno znajdziemy wyspę, na której panuje w tym samym momencie piękna pogoda jest słonecznie i upalnie. Jeśli zastanawiacie się które wyspy tak naprawdę warto odwiedzić będąc w Indonezji i dlaczego to poniżej przedstawiam krótkie zestawienie. Nie koniecznie muszą to być wyspy w Indonezji najpopularniejsze. 

Sumatra
Sumatra jest to wyspa znajdująca się na szóstym miejscu pod względem powierzchni wyspa świata. Sumatra znajduje się jak już wiemy w Indonezji i należy do grupy Wielkich Wysp Sundajskich. Na północnym wschodzie Cieśnina Malakka oddziela Sumatrę od Półwyspu Malajskiego, natomiast na południowym wschodzie Cieśnina Sundajska oddziela ją od wyspy Jawa – również należącej do Indonezji. Będąc na Sumatrze warto wybrać się na trekking w dżungli, wspinaczkę na wulkany, podglądanie orangutanów, czy też spotkanie z plemionami oraz relaks na przepięknych wręcz koralowych wysepkach. Na terenie Sumatry działa aż jedenaście parków narodowych, najpopularniejszy i najłatwiej dostępny z nich jest Park Narodowy Gunung Leuser, w parku tym możemy obserwować między innymi innymi wolno żyjące orangutany, a także co jest wielką atrakcją turystyczną - pojeździć na słoniu. Inny, nieco mniej popularny Park Narodowy Kerinci Seblat jest równie ciekawy, znajduje się w nim bowiem najwyższy aktywny wulkan Indonezji. Natomiast odwiedzenie Parku Narodowego Siberut daje turystom możliwość spotkania się z plemionami Mentawajów. Jak widzimy pod względem zarówno krajobrazowym, przyrodniczym jak i kulturowym wyspa Sumatra jest niezwykle ciekawa i godna odwiedzenia. 

Jawa
Jawa jest to czwarta pod względem wielkości wyspa świata, jest przy tym również najbardziej zaludnioną wyspą na świecie. Wyspa ta jednak mimo przeludnienia ma wiele do zaoferowania. Są tu Parki Narodowe, wulkany, plaże i inne atrakcje turystyczne. Jawa słynie przede wszystkim z dwóch, które są przy okazji jedyne w Indonezji, zabytków światowej klasy. A mianowicie są to: świątynia hinduistyczna Prambanan oraz buddyjska świątynia Borobudur. Będąc na Jawie warto również obejrzeć niezwykle urokliwe plantacje herbaty, szczególnie piękne są te w okolicy Bandung, Ciwidey i Ciater. Tak jak i Sumatra na Jawie możemy również odwiedzić parki narodowe. A wyjątkowe w nich jest to, że należą do najstarszych i najbardziej zadbanych parków narodowych w całej Indonezji. Najczęściej odwiedzanym jest park Bromo Tengger Semeru ze słynnym wulkanem Bromo. Ale również Ujung Kulon z wulkanem Gunung Anak Krakatau, Gede Pangrango i jeszcze kilka innych jest godnych szczerego polecenia. Na wyspie Jawa znajduje się aż sto dwadzieścia jeden wulkanów, z czego aż czterdzieści uznaje się za wulkany aktywne. Jeżeli o plaże na Jawie chodzi niestety nie znajdziemy tam na pewno prywatnego, cichego i urokliwego miejsca, ze względu na ilość ludzi. 

Sumba
Ta wyspa to zdecydowanie jedna z najbardziej tajemniczych, najrzadziej odwiedzanych i przede wszystkim najpiękniejszych wysp archipelagu Nusa Tenggara. Jeszcze jakiś czas temu na Sumbę docierali tylko prawdziwi podróżnicy oraz surferzy którzy szukali właśnie tam idealnych fal na cudownych i wręcz dziewiczych plażach – nietkniętych jeszcze niczyją ręką. Sumba oferuje nam więc spokój, ciszę, przepiękne widoki, niesamowitą atmosferę i piękna roślinność otaczającą nas dookoła.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali