Niezapomniane wakacje - kierunek Panama

Panama to niewielkie  państwo znajdujące się w Ameryce Centralnej. Jest usytuowane na  Przesmyku Panamskim, który w rzeczywistości łączy obie Ameryki. Po raz  pierwszy Europejczycy dotarli na te tereny na początku XVI wieku i  niemal chwilę później Panama stała się częścią Nowej Hiszpanii. Od XVIII  wieku do XX, zanim się stała niezależną republiką, Panama wchodziła z kolei  w skład Wielkiej Kolumbii. Obecnie jest to jeden z najprężniej  rozwijających się krajów Ameryki Łacińskiej i kraj, który każdego roku  przyciąga turystów z różnych stron świata. Co warto zobaczyć w Panamie i  jakie atrakcje czekają na nas w tym słonecznym miejscu?

Panama City

Panama to kraj o dosyć dużym zróżnicowaniu geograficznym. Miłośnicy  przyrody z pewnością znajdą na jej terenie wiele miejsc godnych uwagi,  aczkolwiek warto odwiedzić stolicę, która jest pod wieloma względami  sercem całego kraju. W stolicy znajduje się jedna z najpopularniejszych  plaży o nazwie Panama City Beach. To miejsce znajdujące się nad Zatoką  Meksykańską, które liczy sobie ponad dwadzieścia mil. Króluje tutaj  piękny drobny biały piasek i cudowna woda. Trzeba przyznać, że to  ulubione miejsce zarówno turystów, jak i mieszkańców, którzy z  przyjemnością spędzają tutaj wolny czas z przyjaciółmi. Znajduje się  tutaj wspaniałe molo miejskie, wokół którego zawsze dużo się dzieje — grana jest muzyka na żywo, odbywają się tutaj spotkania i wydarzenia  kulturalne. Tuż naprzeciwko mola, po drugiej stronie ulicy znajduje się  Pier Park. Jest to miejsce, które w dużej mierze uczęszczane jest przez  turystów. Znajduje się tutaj kompleks restauracji i różnego rodzaju  sklepików. Będąc w stolicy koniecznie trzeba udać się do Golf World  Marine Park. To właśnie tutaj będziemy mogli podziwiać i poznawać życie  morskich istot. Największą atrakcją są pokazy z delfinami w roli  głównej. Niemniej, można tutaj również spotkać pingwiny, aligatory oraz  rekiny.

Nad powierzchnią

Boquete znajduje się w prowincji Chiriqui i jest jedną z najbardziej  popularnych atrakcji w całym kraju. A to wszystko ze względu na  niebywałe wiszące mosty, po których można się przechadzać, obserwując  piękne okolice niejako z lotu ptaka. Mamy do dyspozycji aż sześć  wiszących mostów, które wiszą od dziesięciu do ponad siedemdziesięciu  metrów nad ziemią. Całość układa się w szlak, którego przejście wymaga  około czterech godzin. To jedno z piękniejszych miejsc. Z góry będziemy  mogli podziwiać również cudowne lasy mgliste.

Wycieczka do parku narodowego

Altos de Campana to najstarszy park narodowy w Panamie i miejsce, do  którego zdecydowanie  warto się pofatygować. To prawdziwa gratka dla  miłośników gór oraz dzikiej i bujnej przyrody, która zachwyca tutaj  swoim pięknem na każdym niemal kroku. Park Narodowy Soberania to kolejne  miejsce na mapie Panamy, które warto wziąć pod uwagę. W centralnej  części parku znajduje się opuszczony budynek wojsk amerykańskich, które  obecnie pełni rolę punktu obserwacyjnego i widokowego. Jest to ukochane  miejsce fotografów pasjonujących się uwiecznianiem fauny zamieszkującej  te tereny. Można tutaj natknąć się na przepiękne barwne tukany i całe  rzesze pociesznych kolibrów. Mieszkańcami parku są również leniwce oraz  ostronosy.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali