Dwutygodniowa podróż do Wietnamu

Wietnam to rozległy i urozmaicony kraj pełen naturalnego piękna i fascynującej historii. Jednak z tego powodu trudno jest w nim zorganizować swój czas podróży. Aby mieć pewność, że w pełni wykorzystacie wietnamską przygodę, skorzystajcie z oferty biura podróży Planet Escape.

Przystanek pierwszy – Hanoi
Po dotarciu do Hanoi, udaliśmy się do Starej Dzielnicy, by powoli, krok po kroku odkrywać wyjątkową kulturę tego miasta. To energetyczne gniazdo wąskich uliczek i ceglanych budynków jest domem niezliczonej liczby kupców i rzemieślników. Jeśli chcemy poznać bogatą przeszłość Hanoi, nie ma lepszego miejsca. Po obiedzie warto złapać Xe Om i udać się nad jezioro Hoan Kiem. Popołudnie spędzone na leżakach pod stuletnimi drzewami pozwala na prawdziwy relaks. Nie docierają tutaj odgłosy miasta. Na kolację warto zjeść autentyczny wietnamski posiłek z ulicznego straganu. Wypróbujcie miseczkę Bun Bo Hue od jednego z pobliskich sprzedawców. Na pewni nie pożałujecie.

Przystanek drugi – Zatoka Ha Long
Zapakujcie ręcznik i krem do opalania i wyruszcie na spotkanie z najsłynniejszą atrakcją turystyczną Wietnamu. Zatoka Ha Long, wpisana na listę dziedzictwa UNESCO, składa się z tysięcy wapiennych wierzchołków wystających z morza. Widok jest spektakularny. Istnieją dziesiątki różnych rejsów z Ha Long City. Gdy łódź wypłynie, znajdźcie swoje miejsce na pokładzie i zobaczcie, jak wspaniałe skały rosną przed Wami. Pobyt w tym miejscu to okazja, by popływać kajakiem i cieszyć się wodami błękitnych lagun. Ze względu na popularność Ha Long Bay, obszar ten może być bardzo zatłoczony, jednak naturalne piękno wokół wynagradza wszelkie niedogodności. Na takie krajobrazy mogłabym patrzeć godzinami.

Przystanek trzeci – Ho Chi Minh City
Ho Chi Minh City, czyli dawny Sajgon w pierwszym momencie jest nieco oszałamiający. Jednak warto wyjść na ulice tego miasta. Nie ma lepszego sposobu na obserwowanie autentycznej kultury wietnamskiej. Udajcie się w kierunku Nguyen Hue, deptaka Ho Chi Minha i podziwiajcie francuską architekturę kolonialną. Budynek Komitetu Ludowego na szczycie ulicy jest jednym z najbardziej uderzających w Wietnamie. Wracając z Nguyen Hue możecie wskoczyć na jedną z wielu motocyklowych taksówek i wybrać się na krótką wycieczkę na targ Ben Thanh. Ta rozległa jaskinia z ciasno upchanymi straganami oferuje wszystko, od ubrań i akcesoriów, po biżuterię i stosunkowo dobre wietnamskie jedzenie. Aby rzucić okiem na oszałamiające nocne życie w Sajgonie, musicie przejść się koniecznie na Pham Ngu Lao.

Przystanek czwarty – Tam Coc w Ninh Binh
Moim zdaniem prowincja Ninh Binh jest jedną z najpiękniejszych w całym Wietnamie, co sprawia, że podróż trwająca dwie i pół godziny jest warta zachodu. Spędziłam tutaj cudowny dzień zwiedzając świątynie z X wieku, jeżdżąc na rowerze po otwartych polach ryżowych i spływając rzeką Ngo Dong w głąb tajemniczych jaskiń. Wysokie, wapienne góry otaczające Tam Coc, tworzą wrażenie zupełnie innego świata.

Przystanek piąty – Phu Quoc
Phu Quoc było niegdyś cichą wysepką, tajemnicą znaną jedynie podróznikom, którzy lubili oddalać się od utartych szlaków, szukając miejsc, których nie ma w przewodnikach turystycznych. Dzisiaj Phu Quoc to kwitnąca wyspa turystyczna z placami budowy i nowymi kurortami. Ale jest to naprawdę wyjątkowe miejsce. Wyspa ma mnóstwo fantastycznych plaży. Najpopularniejsza jest Long Beach, ale ja polecam najbardziej Sao Beach, która znajduje się w niewielkiej odległości od francuskiego więzienia kolonialnego, będącego teraz muzeum. Ta plaża jest wypełniona po brzegi w sezonie turystycznym, ponieważ jest prawdziwą oazą, ale nawet z tłumami, pokochacie te oszałamiające widoki.
 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali