Meksyk dla ciekawych: Bacalar

Urlop w Meksyku to ciekawa oferta dla każdego miłośnika historii,  przyrody i aktywnego wypoczynku. Miejsc, w których można spędzić  niezapomniane wakacje, jest tu sporo, a biura podróży kuszą coraz  ciekawszymi ofertami. Jedną z tych miejscowości, do których turyści  zaglądają bardzo chętnie, jest Bacalar. Jakie atrakcje czekają tu na  gości? Dla kogo wypoczynek w tej części Meksyku może się okazać idealnym  rozwiązaniem?

 

Bacalar to ciekawy ośrodek miejski, który może się pochwalić historią  sięgającą V wieku n. e. Już w XV wieku Bacalar stał się ważnym portem,  co zwróciło uwagę hiszpańskich konkwistadorów. Efekt? Od XVI wieku  miasto to staje się częścią Hiszpanii, a tutejszy port staje się jednym z  najważniejszych punktów w drodze do Gwatemali oraz Hondurasu. Taki  rozwój sytuacji sprawił, że Bacalar stało się łakomym kąskiem dla  piratów, których ataki uprzykrzały życie mieszkańcom tego miasta. Innym  problemem dla osadników okazały się ataki ze strony Majów, którzy w  połowie XIX wieku doprowadzili do wybuchu wielkiego powstania przeciwko  meksykańskiemu rządowi. Do zwieszenia bron między Majami i Meksykanami  doszło dopiero w początkach XX stulecia, od tego momentu zaczyna się też  nowy rozdział w dziejach Bacalar i tutejszego portu.

 

Bacalar to ważny port, a jednocześnie ośrodek turystyczny, którym już  dawno zainteresowały się znane biura podróży. Kto chce spędzić  niezapomniany urlop w Meksyku, ten z pewnością doceni to miejsce. Piękna  Laguna Siedmiu Kolorów to malownicza sceneria, która na każdym z nas  zrobi ogromne wrażenie. To również ciekawe zabytki, które przypominają  gościom o długiej i ciekawej przeszłości tego miasta. Ciekawie  prezentuje się kościół św. Joachima, wzniesiony w XVIII wieku w  obowiązującym wówczas stylu barokowym. Główną atrakcją miasta pozostaje  jednak fort, który powstał w chwili, gdy ataki ze strony piratów zaczęły  dokuczać mieszkańcom miasta. Dziś w murach tej potężnej budowli można  zobaczyć ciekawą wystawę historyczną, której spory fragment został  poświęcony właśnie problemowi piratów. Ekspozycja ta może oczarować  każdego, warto zatem w czasie wycieczki po Bacalar poświęcić jej nieco  więcej uwagi.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali