Tajlandia – świetne miejsce na wypoczynek i zwiedzanie!

Doskonałą opcją na urlop jest wybranie zróżnicowanych form wypoczynku. Optymalnym połączeniem jest kompilacja wypoczynku i zwiedzania, ponieważ odpowiada to naturalnym predyspozycjom człowieka. Każdy z nas potrzebuje czasu przeznaczonego na spokojny relaks, niewymagający z naszej strony wydatkowane energii. Pozwala to na nabranie dystansu do codziennych obowiązków oraz na nabranie sił po długotrwałym wysiłku związanym z ich wypełnianiem. Czas relaksu nie powinien jednak trwać zbyt długo, ponieważ nasze mózgi po okresie wytchnienia potrzebują stymulujących je bodźców. Dlatego też według nas najlepszym rozwiązaniem, pomocnym w uzyskaniu równowagi podczas wypoczynku, jest opcja zwiedzanie i relaks. To właśnie zapewni Wam egzotyczna i pociągająca Tajlandia.

Bangkok – ośrodek kulturalny

Bangkok to miasto niezwykle energetyczne, pełne egzotycznych smaków i zapachów, kuszące orientalną kuchnią, ale też oferujące wiele interesujących miejsc, wartych zobaczenia. Miasto to, doskonale łączy w sobie wielowiekową historię i tradycję, z nowoczesnym, pełnym rozmachu budownictwem. Jego powstanie datuje się na wiek XV, natomiast funkcję stołeczną Tajlandii pełni od 1782 roku. Położony jest nad rzeką Menam i zajmuje powierzchnię ponad 1500 kilometrów kwadratowych. Podziwiać można tu wiele cudów architektury z różnych okresów rozwoju miasta. Postaramy się przybliżyć miejsca, które według nas zasługują na uwagę.

Szczególnie interesującymi celami zwiedzania w Bangkoku bezspornie są liczne świątynie. Zwiedzając je możecie przyjrzeć się z bliska imponującej architekturze, dowiedzieć się wielu ciekawostek historycznych, jak również poznać przenikające się nawzajem kulturę i religię. Liczba znajdujących się tutaj świątyń robi wrażenie, ponieważ jest ich około 400. Jedną z najważniejszych jest Phra Kaew, czyli Świątynia Szmaragdowego Buddy, mieszcząca się w kompleksie Wielkiego Pałacu. To właśnie tutaj przechowywana jest, otoczona wyjątkowym kultem, figura będąca wyobrażeniem Buddy. Inną, również ważną świątynią jest Wat Pho, czyli Świątynia Leżącego Buddy, mieszcząca się na wyspie Rattanakosin. Jest ona jedną z największych budowli sakralnych Bangkoku, jak również jedną z najstarszych. Interesującym miejscem jest Wat Arun – Świątynia Świtu, słynąca ze swych wyjątkowych, pokrytych porcelaną ścian. Nie można nie wspomnieć o przepięknej, marmurowej Wet Benchamabophit oraz o Erawan, gdzie znajduje się figurka Brahmy. Poza świątyniami, Bangkok posiada wiele pałaców, kipiących przepychem i misternymi zdobieniami. Koniecznie powinniście odwiedzić największy na świecie pałac wykonany z drewna tekowego, czyli Vimanmek oraz Wielki Pałac Królewski, w którego ogromnym kompleksie będziecie mogli ujrzeć wspomnianą wcześniej Wat Phra Kaew i Chakri Mahaprasad Hall.Godnymi polecenia są również Muzeum Barek Królewskich, gdzie znajduje się bogata kolekcja długich łodzi, powstałych na zamówienie rodziny królewskiej. Poza tym interesujące jest również Muzeum Narodowe Tajlandii, należące do jednego z największych w tej części świata. Wybierzcie się również na spacer Thanon Khao San, czyli jedną z najważniejszych ulic Bangkoku.

Piękne plaże Wyspy 

Wyspa znajduje się na wschodnim wybrzeżu Tajlandii. Dotrzecie tutaj promem i już podczas tej podróży zachwycą Was oszałamiające krajobrazy, będące obietnicą doskonałego relaksu. Wyspa słynie z Full Moon Parties, gdzie przy blasku księżyca odbywają się doskonałe imprezy. Przede wszystkim jednak, to miejsce idealne na spokojny wypoczynek. Macie okazję na zwolnienie tempa, zatrzymanie się i relaks na plaży, pełnej jasnego i delikatnego niczym puder piasku. Wyspa posiada liczne plaże, szczególnie polecamy Wam te nieco osłonięte, dające klimat ciszy i intymności. Poza spokojnym wypoczynkiem i spacerami brzegiem morza, warto skorzystać z oferty sportów wodnych, które możecie tutaj uprawiać. Powodzeniem wśród turystów cieszą się wyprawy łódką, podczas których można w spokoju celebrować piękno natury. Świetną opcją jest nurkowanie z rurką i podziwianie zachwycających raf koralowych, podobnie jak przejażdżki skuterem po wyspie i przyglądanie się jej pięknu i życiu tutejszych ludzi. Możecie również wybrać się na mniej lub bardziej intensywne wycieczk,i mające na celu zdobywanie pobliskiej dżungli, cieszącej oczy soczystą zielenią i pięknem rosnących tu egzotycznych gatunków.

Jak widzicie Tajlandia oferuje wiele wspaniałych możliwości, które sprawią, iż Wasz pobyt będzie łączył w sobie aktywne zwiedzanie z leniwym wypoczynkiem. Zaspokoicie tu pragnienie poznania egzotycznej kultury i sztuki z wypoczynkiem, i relaksem. Nie braknie Wam również wyśmienitej zabawy. Odwiedzicie świątynie buddyjskie, pełne kojącej ciszy oraz gry kolorów, pospacerujecie po gęstej dżungli i zobaczycie wiele egzotycznych roślin, ceniących sobie walory glebowe i klimatyczne tego ciepłego kraju. Piękne plaże i lazurowe, morskie krajobrazy pomogą Wam zapomnieć o całym świecie. Spotkacie się również z niezwykła życzliwością i gościnnością tutejszych mieszkańców, którzy cenią sobie życie zgodne z naturą. Dlatego nie zastanawiajcie się i już dzisiaj zaplanujcie z nami wakacje marzeń.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali