Jakie atrakcje warto zobaczyć w Hondurasie?

Honduras to niewielkie państwo znajdujące się w Ameryce Północnej  pomiędzy Oceanem Spokojnym a Morzem Karaibskim. To idealny cel podróży  dla tych, którzy nie potrafią zdecydować się, czy preferują wakacje nad  morzem, czy też w górach. Około 80 procent całej powierzchni kraju  stanowią tereny górzyste, ale na turystów czeka tutaj o wiele więcej  atrakcji. Honduras warto zobaczyć ze względu na wspaniałą przyrodę i  infrastrukturę stworzoną z myślą o miłośnikach aktywnego wypoczynku.  Gdzie udać się podczas rajskich wakacji w Hondurasie? Poniżej znajdują  się wybrane propozycje.

Lancetilla Botanical Garden
Lancetilla Botanical Garden znajduje się na północy Hondurasu na  wybrzeżu Morza Karaibskiego i jest ogrodem botanicznym przyciągającym  turystów z całego świata. Ogród został założony w 1925 roku jako  eksperymentalny obszar uprawy tropikalnych roślin, a dziś stanowi  najważniejszy ogród tego rodzaju w całej Ameryce Południowej. Turyści  będą mieli okazję podziwiać tutaj iście rajskie widoki i poznać wiele  ciekawostek na temat egzotycznej roślinności.

West Bay Beach

West Bay Beach to jedna z tych malowniczych plaż, które przywodzą na  myśl prawdziwy raj. Złoty piasek pięknie kontrastuje tutaj z szafirową  wodą, nad którą majestatycznie uginają się palmy. Miejsce to odwiedzają  jednak nie tylko wielbiciele relaksu nad morzem, ale również miłośnicy  snorkellingu. Pod wodą można tutaj podziwiać barwne stworzenia morskie, a  cała infrastruktura jest przygotowana zarówno na przyjęcie  doświadczonych nurków, jak i osób, które stawiają w tej dziedzinie swoje  pierwsze kroki.

Cataratas de Pulhapanzak

Cataratas de Pulhapanzak to imponujący wodospad na rzece Rio Lindo w  północnej części Hondurasu. Od kilkudziesięciu lat w pobliżu znajdują  się ośrodek uzdrowiskowy, a także pola namiotowe. Tę piękną część kraju  można zobaczyć również z zupełnie innej perspektywy, ponieważ na miejscu  możliwy jest zjazd tyrolką, a wielką atrakcją turystyczną stanowi  znajdująca się tutaj jaskinia, którą można zwiedzać.

Park Narodowy Pico Bonito

Park Narodowy Pico Bonito znajduje się w północnym Hondurasie, a jego  nazwa nawiązuje do szczytu mierzącego 2435 metrów, który wyraźnie  góruje nad całą okolicą. Znajdują się tutaj zarówno lasy deszczowe, jak i  suche lasy sosnowe, a teren ten jest domem dla wielu dzikich zwierząt,  takich jak jaguar, tapir panamski czy też kapucynka czarno-biała.

Cayos Cochinos

Cayos Cochinos to jeden z najpiękniejszych zakątków Hondurasu, na  który składają się dwie wyspy i kilkanaście raf koralowych. Należą one  do Mezoamerykańskiego Systemu Raf Koralowych, który pod względem  wielkości jest drugim na świecie systemem tego rodzaju. Obszar ten  należy do rezerwatu morskiego i jest zamieszkany przez około stu osób, z  których niemal wszystkie zajmują się rybołówstwem.

Yojoa

Yojoa to jezioro znajdujące się w zachodnim Hondurasie i największy  akwen tego rodzaju w całym kraju. Znajduje się w zagłębieniu między  wygasłymi szczytami wulkanicznymi, dlatego też zachwyca unikatową urodą i  pięknymi widokami. W pobliżu znajduje się wiele urokliwych knajpek, w  których serwowane są lokalne przysmaki.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali