Miejsca warte zwiedzenia - Turcja

Turcja to kraj będący  niemal idealnym połączeniem europejskości z nutka orientu. To kraj  zachwycający cudami przyrody oraz często księżycowym krajobrazem. Co  warto zwiedzić wybierając się do Turcji? W jakich miejscach najlepiej  skosztować tamtejszej kultury i tradycji? Odpowiedź znajdziesz w  poniższym artykule.

Po pierwsze Stambuł

Pomimo iż stolicą Turcji od dawna jest Ankara, to właśnie Stambuł  jest legendarnym miastem tego kraju. To tętniące życiem serce Turcji.  Leży ono na dwóch kontynentach będąc zarazem bogatym ośrodkiem  historyczno - kulturowym.
Stambuł potrafi szokować i zachwycać. Mawia się że to miasto  kontrastów. Obok nowoczesnych biurowców i centrów handlowych spotkać  tutaj można także tradycyjne i pełne nuty orientu zabytki. Czym zachwyci  nas Stambuł? Co warto zobaczyć będąc w tym mieście? Przede wszystkim  warto zwrócić uwagę na Błękitny Meczet, Pałac Sułtański Topkapi oraz  Meczet Sulejmana nie wspominając już o słynnej na cały świat świątyni  Hagia Sophia oraz Wielkim Bazarze.
Niezbędnym punktem wycieczki po Stambule jest rejs statkiem wzdłuż  cieśniny Bosfor z widokiem na azjatyckie oraz europejskie wybrzeże.

Bajkowe krajobrazy Turcji

W tureckiej Anatolii, a właściwie w jej środkowej części znajduje się  legendarna Kapadocja. To znany i słynący z niewyobrażalnych widoków  teren, znajdujący sie pomiędzy Morzem Czarnym a Górami Taurus. Pełno  tutaj wygasłych wulkanów oraz bajkowych kominów. Miejsce to naprawdę  przypomina krajobraz który moglibyśmy spotkać jedynie na księżycu.  Zwiedzając to wyjątkowe miejsce warto zwrócić uwagę na fascynujące formy  skalne utworzone ze skał wulkanicznych.

Białe tarasy

Każdy kto kiedykolwiek był w Turcji, prawdopodobnie słyszał o miejscu  które nazywa się Pamukkale. Nazwa ta tłumaczona na polski oznacza nic  innego jak bawełniany zamek. Miejsce to zachwyca widokiem, będąc przy  tym jednym z najstarszych na świecie ośrodków uzdrowiskowych. Można  zażyć tutaj kąpieli w wyjątkowej jakości wodach mineralnych, mających  dobroczynny wpływ na skórę.
Spośród atrakcji Turcji, nie sposób nie wspomnieć o Efezie. To jedno z  najlepiej zachowanych, starożytnych miast na całym Bliskim Wschodzie.  Miasto to należy do obiektów wpisanych na listę UNESCO. To jedno z  najsłynniejszych miast pełniło w swojej historii rolę portu oraz  wielkiego ośrodka handlowego.

Historyczne miasto Turcji - Troja

Miasto należące niegdyś do króla Priama było miejscem słynnej Wojny  Trojańskiej. Znaleźć tutaj można doskonale zachowaną figurę legendarnego  konia trojańskiego. Miasto to wpisane jest na listę światowego  dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali