Kartagena i jej największe atrakcje

Kartagena to miasto portowe na karaibskim wybrzeżu Kolumbii, szczycące się kolorowymi budynkami, bogatą historią oraz mnóstwem atrakcji do zobaczenia i rzeczy do zrobienia. Można tu cieszyć się zarówno zwiedzaniem wyjątkowych miejsc, jak i błogim relaksem i wypoczynkiem. Oto lista najważniejszych zabytków i atrakcji w mieście.

Ciudad Amurallada
Położone w sercu Kartageny, "miasto otoczone murem", chronione przez fortecę, było kiedyś używane do ochrony Kartageny przed piratami i sztormami. Na niewielkim obszarze znajdziecie szeroką gamę barów, restauracji, sklepów oraz pięknych, ale raczej drogich hoteli. Pomimo tego, że przez cały rok jest wypełniony turystami, ten historyczny zakątek miasta nie stracił swojego uroku. Spacer jego uliczkami to niesamowita przygoda.

Castillo de San Felipe de Barajas
W trakcie wizyty Kartagenie nie możecie ominąć tego ogromnego zamku, z którego roztacza się widok na całe miasto. Budowa tej wielkiej konstrukcji rozpoczęła się w 1639 roku, ale nie została ukończona aż przez 150 lat. Jednak od czasu ukończenia zamek stał się prawdziwym zwieńczeniem miasta, a zwiedzający mogą teraz przechadzać się po jego dziedzińcu, podziemnymi przejściami i podziwiać imponującą architekturę.

Playa Blanca
Playa Blanca to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych plaż w całej Kolumbii. Znajduje się na wyspie Baru, 45 minut łodzią od portu w Kartagenie lub około dwóch godzin jazdy samochodem od centrum miasta. Krystalicznie czyste wody otaczają idealnie biały piasek, a goście mogą spędzić dzień relaksując się na tej niesamowitej plaży. Jeśli za mało im relaksu, mogą tu również zostać na noc. Przyjedźcie tu koniecznie na cały dzień i skosztujcie pysznych świeżych ryb. Zatrzymajcie się na noc i doceńcie plażę w całkowitym bezruchu i ciszy, gdy większość urlopowiczów już ją opuściła. Tak czy inaczej, odpoczynek na tej plaży jest polecany każdemu, kto spędza więcej, niż jeden dzień w Kartagenie.

Museo de Oro – Muzeum Złota
Prawie każde duże miasto w Kolumbii posiada muzeum złota, a Kartagena nie jest żadnym wyjątkiem. Chociaż jest małe, Museo de Oro jest miejscem gromadzącym fantastyczną kolekcję złota i ceramiki dynastii Zenu (znanej również, jako Sinú), która zamieszkiwała departamenty Bolívar, Córdoba, Sucre i północną Antioquia przed hiszpańskim podbojem. Zwróćcie uwagę na specjalne wystawy i wycieczki z przewodnikiem, oferowane zarówno w języku angielskim, jak i hiszpańskim.

Lokalny rynek – Mercado de Bazurto
Jest głośno, ruchliwie i dosyć przytłaczająco, ale dla tych, którzy chcą odkryć prawdziwą Kartagenę, wizyta na Mercado de Bazurto jest koniecznością . Ten rynek żywności sprzedaje wszystko, od świeżych owoców po gotowane żółwie. Sprzedawanie tych ostatnich jest wprawdzie zakazane przez prawo, ale żółwie są uważane za tradycyjny posiłek w wielu rdzennych społecznościach. Na Mercado de Bazurto możecie odnaleźć ogromny asortyment produktów i potraw. Będziecie także zaskoczeni cenami. Podczas przechadzki między straganami uważajcie jednak na kieszonkowców.

Salsa w jednym z najlepszych barów w mieście
Café Havana to miejsce, w którym możecie posłuchać muzyki lub zatańczyć salsę. Nawet, jeśli nigdy w swoim życiu nie tańczyliście, warto wybrać się do tego kulturalnego i rozrywkowego centrum miasta. To bar w stylu kubańskim w sercu Kartageny. Café Havana przyciąga tłumy mieszkańców i turystów, a także wita utalentowane zespoły salsy na żywo, zapewniające gościom rozrywkę do wczesnych godzin porannych. Spróbujcie doskonałych koktajli obserwując innych tancerzy znajdujących się na parkiecie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali