Wakacje na krańcu świata - Nowa Zelandia

Nowa Zelandia to wyspiarskie państwo znajdujące się w  południowo-zachodniej części Pacyfiku. Składa się w rzeczywistości z  dwóch wysp — Południowej oraz Północnej. To właśnie na terenie tego  pięknego kraju powstało sporo ujęć do nagradzanego obficie Oscarami filmu  "Władca Pierścieni". Nie sposób się jednak dziwić, że twórcy filmu  postanowili skorzystać z naturalnych dóbr i piękna Nowej Zelandii. Uważa  się, że to jedno z piękniejszych miejsc na ziemi i trzeba przyznać, że z  roku na rok coraz więcej turystów pragnie się o tym przekonać na  własnej skórze. Co warto zobaczyć w tym pięknym kraju?

Christchurch

Christchurch to jedno z największych miast w całym kraju. W tym  rankingu znajduje zaszczytne drugie miejsce. Miasto znajduje się na  Południowej Wyspie i jest miastem portowym. To urokliwe miejsce pełne  jest zabytków oraz intrygującej zabudowy, która tworzy niepowtarzalny  klimat. Do najsłynniejszych atrakcji tego miejsca zalicza się między  innymi Wieża Zegarowa Królowej Wiktorii, której budowa miała miejsce  jeszcze w drugiej połowie XIX wieku. Wielu turystów pragnie również na  własne oczy zobaczyć słynne Antigua Boat Sheds, czyli zielono-białe  drewniane chatki, które są garażami na łódki i kajaki. Tak bardzo wrosły  w krajobraz miasta, że dziś nikt nie wyobraża sobie, by miało ich  zabraknąć. Nieużywane garaże zostały wobec tego przerobione na kawiarnie  i restauracje. Warto wybrać się na spacer po New Regent Street. To  jedna z ważniejszych ulic. Po obu jej stronach będzie można podziwiać  wspaniałe zabudowania z charakterystycznymi zaokrągleniami na fasadach.  Będąc w tym mieście, koniecznie trzeba udać się do Ogrodu Botanicznego,  którego historia sięga 1863 roku. Powierzchnia tego miejsca liczy sobie  ok. 30 hektarów. Na miejscu będzie można podziwiać wspaniałe ogrody  różane, ziołowe, wrzosowe, wodne czy skalne. To prawdziwa gratka dla  miłośników roślin oraz osób, które poszukują spokojniejszych miejsc na  wypoczynek.

Queenstown

Queenstown to malowniczo usytuowane miasto znajdujące się na Wyspie  Południowej. Leży nad pięknym jeziorem Wakatipu i jest prawdziwą mekką  dla turystów odwiedzających Nową Zelandię. To miejsce cieszy się ogromną  popularnością ze względu na mnogość atrakcji turystycznych, które  skutecznie przyciągają ludzi w te rejony. Znajduje się tutaj kurort  narciarski, ale można również spróbować raftingu czy skoku ze  spadochronem. Zdecydowanie warto wybrać się na taras widokowy, a można  tego dokonać poprzez kolejkę górską The Skyline Gondola.

Punakaiki

Ta niewielka nadmorska miejscowość znajduje się w West Coast  nieopodal Parku Narodowego Paparoa. Według niektórych osób mieści się  tutaj jedna z najpiękniejszych nadmorskich dróg. Przepiękne okoliczności  natury sprawiają, że jest to miejsce, do którego po prostu warto się  wybrać. Najsłynniejszą atrakcją są fantastyczne Pancake Rocks, czyli  Skały Naleśnikowe. Nazwa w tym wypadku nie jest dziełem przypadku.  Formacje skalne na tych obszarach faktycznie przypominają ułożone  piętrowo naleśniki. Stąd również rozpościera się piękny widok na Morze  Tasmana.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali