Turystyczne oblicze Algierii

Algieria to największy kraj kontynentu afrykańskiego. Położony jest w północnej części kontynentu nad Morzem Śródziemnym. Algieria jako kraj, stanowi niemal perfekcyjne połączenie kultury zarówno europejskiej, jak i islamskiej. Jest częścią tzw. Afryki białej. Dlaczego jest ona tak chętnie odwiedzana przez turystów? Co warto zwiedzić będąc w tym kraju? Odpowiedź na te i inne pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Zacznijmy od stolicy

Mając w planach zwiedzanie Algierii, warto przygodę tą rozpocząć od jej stolicy - Algieru. Można powiedzieć że jest ona świetnym obrazem tego, co znaleźć można w całej Algierii. To wyjątkowe miasto o śródziemnomorskim klimacie w którym dominują jasne, często białe kamienice wraz z niebieskimi okiennicami tworzącymi niepowtarzalny klimat. Zapewne stąd Algier nazywany jest Białym Miastem. Obrazu wyjątkowego piękna dodają niezwykłej urody, zielone ogrody. Obowiązkowym punktem zwiedzania Algieru są zabytki znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Są to przede wszystkim XVI wieczna Kasba oznaczająca w języku arabskim fortecę. Jest to starożytne miasteczko pełne wąskich i urokliwych uliczek.

Będąc w stolicy nie sposób nie zauważyć niemal stumetrowego pomnika Męczenników Rewolucji, zbudowanego w 1982 roku przez Polaka - Mariana Koniecznego. Z wysokości wzgórza na którym znajduje się pomnik rozciąga się niesamowity widok panoramy miasta.

Lecz Algieria pełna jest atrakcji turystycznych

Ale Algieria to nie tylko stolica. Wyjątkową atrakcję stanowią zabytki z czasów bizantyjskich znajdujące się w Tipazie. To portowe miasteczko było niegdyś osadą handlową. Znaleźć tu można ruiny trzech świątyń, dwóch cmentarzy, teatru czy amfiteatru.

Atrakcją znaną na cały świat są niewątpliwie algierskie, złote piaski Sahary. Pustynia zachwyca zmiennym krajobrazem i architekturą. Kusi wyjątkowością schowanych wśród wydm, oaz. Spotkać tu można pradawne osady Berberów - rdzennej ludności Algierii. Bogactwo historii oraz ślady dawnych cywilizacji w znacznym stopniu decydują o wyjątkowości Algierii. Ślady te to m.in. naskalne rysunki w Parku Narodowym Tasili n'Andżar, przedstawiające konie, dzikie zwierzęta a także zmieniające się na przełomie wieków otoczenie i krajobraz.

Kiedy najlepiej wybrać się do Algierii?

Idealnym czasem do zwiedzania Algierii jest ten pomiędzy marcem a październikiem. Jesienią wybrzeże nie jest już tak bardzo oblegane przez turystów, choć jest jeszcze stosunkowo ciepło. Sezon zimowy jest czasem idealnym na zwiedzanie pustyni. Pomimo ogromnej ilości zabytków oraz atrakcji turystycznych, Algieria nie jest zbyt chętnie wybieranym krajem wakacyjnym. Wszystko przez brak połączeń lotniczych z większości krajów europejskich. Może to być poniekąd zaleta, gdyż nie spotkamy w tym kraju tłumów przez co zwiedzania staje sie mniej męczące.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali