Co warto zobaczyć w stolicy Indonezji?

Pierwsze wrażenia po przybyciu do Dżakarty, stolicy Indonezji mogą nie być najlepsze. Zgiełk, tłumy ludzi, swąd spalin, sporo hal produkcyjnych. Wszak mamy do czynienia z jednym z największych miast świata, które jest nie tylko biznesową, ale i przemysłową stolicą Indonezji. Znajdziemy tu jednak wiele miejsc, które z pewnością warto zobaczyć.

Monas
Wizyta w Monas, który jest pomnikiem narodowym Indonezji to jedna z atrakcji turystycznych w Dżakarcie. W trakcie wizyty w tym mieście przejeżdża się obok niego dziesiątki razy. To nieuniknione. Jednak warto wejść również do środka, bo 137 metrowy pomnik, o niezwykle ciekawej budowie, oferuje jeden z najlepszych widoków w mieście. Tuż obok Monas znajduje się Muzeum Narodowe. Jeśli odwiedzamy punkt obserwacyjny, wstęp do Muzeum Narodowego jest już wliczony w bilet. Ekspozycja muzealna pozwala poznać różnorodne kultury, historię kolonialną i naturalne cuda, które tworzą indonezyjski archipelag.

Kota Tua, czyli Stare Miasto
Oprócz Monas, holenderska kolonialna dzielnica Kota Tua to najbardziej popularne miejsce odwiedzane przez turystów w Dżakarcie. To relikt kolonialnej przeszłości Dżakarty. Ta część miasta szczyci się pięknymi budynkami, pozostałością po panowaniu holenderskim. Kota Tua to wspaniałe miejsce na spacer, w trakcie, którego można przyjrzeć się starym budynkom i spróbować ulicznych potraw. Istnieje tu również kilka muzeów, które oferują wgląd w historię Dżakarty.

Istiqlal Mosque
Na każdym rogu Dżakarty można natknąć się na meczety. Co czyni Istiqlal Meczet wyjątkowym obiektem? Na pewno to, że jest największym meczetem w Azji Południowo-Wschodniej. Został otwarty w 1978 roku w celu upamiętnienia niezależności Indonezji, stąd jego nazwa, pochodząca od słowa „niezależność”. Istiqlal Mosque został zbudowany naprzeciwko katedry w Dżakarcie, dosłownie po drugiej stronie ulicy, co miało być symbolem tolerancji między religiami w Indonezji. Neogotycka katedra pochodzi z 1901 roku i na pewno również warto ją odwiedzić.

Pasar Baru
Pochodzący z 1820 roku Pasar Baru jest najstarszym rynkiem w Dżakarcie. To jedyna dzielnica w Dżakarcie otwarta wyłącznie dla pieszych. Sprzedawcy to swoista mieszanka jawajska, indyjska i chińska, więc jest to idealne miejsce na spróbowanie wszelkiego rodzaju niesamowitych potraw indonezyjskich.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali