Krótki przewodnik po najpiękniejszych zakątkach Kuby

Kuba to podłużna wyspa położona na Karaibach i znana z barwnej kultury, idyllicznych plaż i bujnych lasów. Duża część jej obszaru została uznana za Światowe Dziedzictwo UNESCO ze względu na piękno i historyczne znaczenie. Jakie miejsca warto odwiedzić w trakcie podróży na Kubę? Oto nasze podpowiedzi:

Stara Hawana
Stara Hawana, lub Habana Vieja, posiada status światowego dziedzictwa UNESCO, ponieważ ma ogromne znaczenie kulturalne i historyczne. Historia jest tutaj wszechobecna. Tak bardzo, że wydaje się, że czas się tu zatrzymał. Przemierzaj brukowane uliczki, aby znaleźć doskonałe przykłady architektury barokowej i neoklasycznej, takie jak kubański barokowy kościół San Cristobal, a także zabytki, takie jak Bodeguita del Medio, czyli stara restauracja, w której spędzał czas Ernest Hemingway. Nie przegap Castillo de la Real Fuerza, twierdzy wojskowej oraz Plaza Vieja, pięknego rynku, który służy turystom do relaksu po trudach zwiedzania.

Baracoa
Baracoa to mało znany kawałek raju na Kubie. Założone w 1511 roku, jest najstarszym miastem w kraju. W przeciwieństwie do ośrodków turystycznych, to miasto ma zaciszną plażę z czarnymi piaskami, spokojne strumienie, wodospady oraz bujne lasy, przez które można wędrować. Wielu turystów przyjeżdża na wycieczkę do Yunque, góry słynącej z płaskiego wierzchołka o wysokości 589 metrów, która oferuje niesamowite widoki na morze. Chociaż wędrówka jest bardzo męcząca, wiodąca prawie pionowo w górę, ścieżka jest zacieniona, a zapierający dech w piersiach widok jest wart wylanego potu. Po powrocie do miasta można skosztować najświeższych mango i papai w okolicy.

Trinidad
To miasto również zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nie zmieniło się zbytnio od XIX wieku i ma imponującą liczbę tętniących życiem budynków z czasów hiszpańsko-kolonialnych. Odwiedź pobliską Playa Ancon, na południowym wybrzeżu i zjedz obiad w restauracji na dachu, aby podziwiać piękne widoki o każdej porze dnia. Stare miasto Trynidadu jest otwarte tylko dla ruchu pieszego i konnego, więc zwiedzający mogą swobodnie wędrować po targach i oglądać kultowe, jasne, pastelowe domy, poruszając się swobodnie po wąskich, brukowanych drogach. Na każdym rogu czekają tu kolejne atrakcje.

Playa Paraíso
Playa Paraíso, czyli Paradise Beach, to idylliczna, kubańska plaża, która wygląda jak z widokówki lub folderu biura podróży. Znajdujący się na wyspie Cayo Largo del Sur, pas plaży ma miękki, biały piasek, przejrzystą niebieską wodę i suchy, słoneczny klimat idealny do wypoczynku na plaży. Jeśli chcesz zrobić coś więcej, niż tylko odpocząć i zrelaksować się, Playa Paraíso nie jest dla ciebie, ale jeśli jesteś szczęśliwy, mogąc cieszyć się krystalicznie czystą wodą, błękitnym niebem i dużą ilością słońca, to jest to najlepsze miejsce na Kubie .

Valle de Viñales
Odwiedź tę rozległą dolinę położoną w górach Sierra de Los Órganos. To miejsce wpisane na listę przyrodniczych skarbów UNESCO jest wypełnione maleńkimi miasteczkami, wysokimi, zaokrąglonymi wapiennymi klifami, prostymi sosnami i tradycyjnymi gospodarstwami tytoniowymi. Możesz tu jeździć na rowerze, wędrować lub jeździć konno przez bujną dolinę i cieszyć się swobodą. Największe marki cygar w kraju zaopatrywane są w tytoń uprawiany w Valle de Viñales, regionie, który uosabia wiejskie kubańskie życie.


 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali